Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
5 C
Olsztyn
środa, 19 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie pojawi się pierwsza mobilna odłownia dzików

reklama

Dziki są nie lada utrapieniem dla mieszkańców Olsztyna. Rozryte zieleńce, zniszczone ogródki i rozsypane śmieci, wygrzebane ze śmietników. Miasto rusza z kontrofensywą.

Obecność dzików w mieście jest dobrze widoczna. Niemalże każda „zielona” część miasta jest rozryta, a zwierzęta coraz odważniej poruszają się po Olsztynie, wchodząc m.in. do sklepów czy klatek. Ratusz zmuszony jest interweniować, początkowo planowano wyłapywać dziki i je przesiedlać, jednak na to, zgody nie wyraził minister środowiska.

Gmina jest zmuszona do usypiania złapanych zwierząt. Już kilkanaście sztuk zostało schwytanych w odłowniach i uśpione. Rzecznik prasowy ratusza, Marta Bartoszewicz, wyjaśniła krótko ten proces:

reklama

„Wokół Olsztyna funkcjonuje 6 odłowni. Za każdym razem, gdy zwierzęta trafią do odłowni, na miejsce wzywany jest lekarz weterynarii, który decyduje o ich dalszym losie”

Jednym z pomysłów na rozwiązanie sytuacji z dzikami jest utworzenie terenu łowieckiego w Lesie Miejskim:

„Z takim wnioskiem wystąpiła do nas Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza. Utworzenie obwodu niesie ze sobą wiele zagrożeń. Po pierwsze trudno zgodzić się na prowadzenie odstrzału w miejscu publicznie dostępnym, daje to także możliwość budowy ambon. Stworzenie obwodu powoduje także możliwość odstrzału każdej zwierzyny na jego terenie. To na pewno nie rozwiązuje problemu” – skwitowała rzeczniczka.

Ratusz zamierza spróbować czegoś innego, mobilnej odłowni:

„W mieście pojawi się pierwsza mobilna odłownia dzików. W zależności od potrzeb ustawiana będzie ona m.in. na Jarotach, Nagórkach i innych osiedlach, na których dziki stwarzają największe zagrożenie dla mieszkańców”

reklama

luty, 2020

23LUT09:00Terapia ręki plus w Olsztynie od 21 do 23 lutego 2020

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X