-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W mieście pojawi się 70 nowych stojaków rowerowych w kształcie liścia

WiadomościW mieście pojawi się 70 nowych stojaków rowerowych w kształcie liścia

Władze miasta we współpracy z korporacją taksówkarską Green Taxi ustawią w mieście 70 stojaków rowerowych. Ze względu na ich urodę pojawią się w reprezentacyjnych częściach miasta.

reklama

– Stojaki zostaną ustawione w 20 lokalizacjach – informuje Arkadiusz Trzeciak, przedstawiciel sponsora, który ufundował stojaki, mające kształt liście i nawiązujące do logo Olsztyna. – Jesteśmy firmą olsztyńską, współpracujemy z władzami miasta przy różnych inicjatywach społecznych. Stąd pomysł na zakup tych stojaków.

Mirosław Arczak, miejski oficer rowerowy, tłumaczy, że stojaki w kolorze limonkowym znajdą się nad Jeziorem Krzywym, ale także przy Starostwie Powiatowym, Urzędzie Skarbowym, na Dąbrowszczaków, część przy al. Piłsudskiego.

reklama

– Ze względu na ich wygląd i charakter znajdą się w reprezentacyjnych częściach miasta – mówi Mirosław Arczak. – Stojaki rowerowe, które tworzymy z usuwanych żółtych barierek będą pojawiać się przy szkołach. Dostałem także sygnał, że brakuje miejsc postojowych dla rowerów przy Jeziorze Skanda. Zajmiemy się tą sprawą.

Podczas prezentacji stojaków Mirosław Arczak zademonstrował także efektywne przypinanie roweru do stojaka a także zaprezentował zapięcia, które dają rowerzyście przewagę nad złodziejem. Co ważne, prezentowane przed ratuszem stojaki zajmują jedno miejsce postojowe dla samochodów. Gdyby efektywnie wykorzystali je rowerzyści, to mogliby podpiąć dwanaście rowerów.

reklama

rower_listek_w_uyciu_jpg

rak

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne