fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Jeździł w nocy po Olsztynie bez świateł. Mógł nie wiedzieć jak włączyć, bo nie posiadał prawa jazdy

Wiadomości Jeździł w nocy po Olsztynie bez świateł. Mógł nie wiedzieć jak włączyć,...

Policjanci zatrzymali kierującego osobową toyotą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Ponadto okazało się, że 25-latek nie posiadał prawa jazdy. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dziś (04.02) w nocy policjanci na jednej z ulic w Olsztynie zauważyli kierowcę osobowej toyoty bez włączonych świateł mijania, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – przyśpieszył, lekceważąc wydawane mu polecenia. Policjanci zatrzymali pojazd po kilkuset metrach na jednej z osiedlowych uliczek.

Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto kierowca toyoty w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

25-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKMP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x