fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Radni Olsztyna zdecydowali o skierowaniu skargi do sądu ws. ulg za parkowanie

Wiadomości Radni Olsztyna zdecydowali o skierowaniu skargi do sądu ws. ulg za parkowanie

Radni Olsztyna zdecydowali w środę o skierowaniu do sądu administracyjnego skargi dotyczącej ulg dla mieszkańców w strefie płatnego parkowania. Uchwałę radnych w tej sprawie uchylił wojewoda.

W listopadzie ub.r. radni Olsztyna przyjęli uchwałę dotyczącą zmian w strefie płatnego parkowania. Zgodnie z nowymi przepisami od lutego 2020 r. w strefie miałyby zacząć obowiązywać nowe stawki za parkowanie, np. za pierwszą godzinę postoju trzeba by płacić 3 zł, a nie jak teraz – 2,50 zł. Według tej uchwały w lipcu opłata za pierwszą godzinę parkowania miałaby ponownie wzrosnąć, tym razem do 3,90 zł. Jednak posiadacze Olsztyńskiej Karty Miejskiej (potwierdza płacenie podatków dochodowych w Olsztynie) nadal mogliby płacić tylko 3 zł.

Wojewoda warmińsko-mazurski w grudniu uchylił część uchwały rady miasta Olsztyna dotyczącą ulg dla mieszkańców w strefie płatnego parkowania. Wojewoda nie pozwolił, by zameldowani w Olsztynie płacili mniej niż mieszkający poza miastem. Wojewoda powołał się na Konstytucję, m.in. na jej zapisy mówiące o równości traktowania obywateli.

Za skierowaniem rozstrzygnięcia do sądu opowiedziało się 16 radnych, 8 – z PiS – było przeciw. Głosowanie radnych poprzedziła burzliwa dyskusja. Radni PiS podnosili m.in., że w mieście pracuje wiele osób, które mieszkają pod Olsztynem i takie zapisy będą ich dyskryminować. Radni PO i prezydenckiego klubu podnosili, że od września 2019 roku prawo pozwala na wprowadzanie takich ulg i wiele samorządów z nich korzysta.

Radny Czesław Małkowski podnosił, że taka uchwała w ogóle nie powinna się pojawić, ponieważ Olsztyn pretenduje do miana miasta turystycznego. „Turyści do nas przyjadą, będą zostawiali pieniądze, a za parkowanie zapłacą więcej” – mówił Małkowski.

Skarga na rozstrzygnięcie wojewody będzie skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x