fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 6 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Radni Olsztyna zdecydowali o skierowaniu skargi do sądu ws. ulg za parkowanie

Radni Olsztyna zdecydowali w środę o skierowaniu do sądu administracyjnego skargi dotyczącej ulg dla mieszkańców w strefie płatnego parkowania. Uchwałę radnych w tej sprawie uchylił wojewoda.

W listopadzie ub.r. radni Olsztyna przyjęli uchwałę dotyczącą zmian w strefie płatnego parkowania. Zgodnie z nowymi przepisami od lutego 2020 r. w strefie miałyby zacząć obowiązywać nowe stawki za parkowanie, np. za pierwszą godzinę postoju trzeba by płacić 3 zł, a nie jak teraz – 2,50 zł. Według tej uchwały w lipcu opłata za pierwszą godzinę parkowania miałaby ponownie wzrosnąć, tym razem do 3,90 zł. Jednak posiadacze Olsztyńskiej Karty Miejskiej (potwierdza płacenie podatków dochodowych w Olsztynie) nadal mogliby płacić tylko 3 zł.

Wojewoda warmińsko-mazurski w grudniu uchylił część uchwały rady miasta Olsztyna dotyczącą ulg dla mieszkańców w strefie płatnego parkowania. Wojewoda nie pozwolił, by zameldowani w Olsztynie płacili mniej niż mieszkający poza miastem. Wojewoda powołał się na Konstytucję, m.in. na jej zapisy mówiące o równości traktowania obywateli.

Za skierowaniem rozstrzygnięcia do sądu opowiedziało się 16 radnych, 8 – z PiS – było przeciw. Głosowanie radnych poprzedziła burzliwa dyskusja. Radni PiS podnosili m.in., że w mieście pracuje wiele osób, które mieszkają pod Olsztynem i takie zapisy będą ich dyskryminować. Radni PO i prezydenckiego klubu podnosili, że od września 2019 roku prawo pozwala na wprowadzanie takich ulg i wiele samorządów z nich korzysta.

Radny Czesław Małkowski podnosił, że taka uchwała w ogóle nie powinna się pojawić, ponieważ Olsztyn pretenduje do miana miasta turystycznego. „Turyści do nas przyjadą, będą zostawiali pieniądze, a za parkowanie zapłacą więcej” – mówił Małkowski.

Skarga na rozstrzygnięcie wojewody będzie skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...