26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Statuetki św. Jakuba rozdane

OlsztynStatuetki św. Jakuba rozdane

Za nami kolejna odsłona Spotkania Noworocznego Prezydenta Olsztyna. Tegoroczna edycja odbyła się w sali koncertowej  Państwowej Szkoły Muzycznej.

reklama

Spotkanie jest okazją do podsumowania minionych 12 miesięcy w stolicy regionu. To jednocześnie okazja do wręczenia statuetek św. Jakuba, czyli wyróżnienia najbardziej zasłużonych dla miasta w ostatnim czasie.

Statuetki są przyznawane w sześciu kategoriach, które obejmują ogromny zakres życia społecznego Olsztyna. O tym komu zostanie przyznany laur decyduje kapituła. W tym roku zostali wyróżnieni:
* kultura: dr hab. Krzysztof Szatrawski,
* nauka: prof. dr hab. Ryszard Górecki,
* sport: Mateusz Kamiński,
* gospodarka: firma Corab Sp. z o.o.,
* działalność pozarządowa: Olsztyński Festiwal Rozwoju i Inspiracji BabaFest,
* za szczególne zasługi dla Olsztyna: Zespół Pieśni i Tańca Kortowo.

reklama

– Laureaci statuetek św. Jakuba zmieniają Olsztyn oraz kreują jego pozytywny wizerunek zarówno w Polsce jak i za granicą – mówi prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. – Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję oraz życzę pasji, rozwoju oraz wielu kolejnych sukcesów. Cieszy mnie Państwa entuzjazm oraz zaangażowanie w sprawy miasta. Wierzę, że wspólnie zmienimy Olsztyn na jeszcze lepszy, piękniejszy i przyjaźniejszy.

Statuetka św. Jakuba została ustanowiona na 650-lecie nadania Olsztynowi praw miejskich, a pierwsze zostały wręczone w 2004 roku (za rok poprzedni). Dotychczas zostało wręczonych niemal 100 statuetek.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane