fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 6 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Włamywał się do mieszkań w Olsztynie. Zrabował łup o wartości 130 tys. zł

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem. Łupem sprawcy padło mienie o łącznej wartości ponad 130 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach tzw. recydywy.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 37-latka podejrzanego o szereg włamań do domów i mieszkań. Do wszystkich zdarzeń doszło w okresie od września do grudnia 2019 roku na terenie Olsztyna oraz powiatu olsztyńskiego i ostródzkiego. Łupem sprawcy padły m.in. gotówka, biżuteria, zegarki, sprzęt elektroniczny, a nawet alkohol. Pokrzywdzeni swoje straty łącznie oszacowali na ponad 130 tysięcy złotych.

Prowadzący sprawę policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy, zabezpieczyli ślady oraz wytypowali podejrzanego mężczyznę. Przeprowadzone czynności pozwoliły na ustalenie tożsamości i zatrzymanie 37-latka z Olsztyna.

Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Jak się okazało, 37-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Wobec mężczyzny zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego na poczet przyszłej kary. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

ŹródłoKMP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...