fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 6 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyn będzie się sądził o zróżnicowanie stawek w strefie płatnego parkowania

Wojewoda warmińsko-mazurski uchylił część uchwały rady miasta Olsztyna dotyczącą ulg dla mieszkańców w strefie płatnego parkowania. Wojewoda nie pozwolił, by zameldowani w Olsztynie płacili mniej, niż mieszkający poza miastem. Miasto zapowiedziało odwołanie do sądu.

W listopadzie ub.r. radni Olsztyna przyjęli uchwałę dotyczącą zmian w strefie płatnego parkowania. Zgodne z nowymi przepisami od lutego 2020 r. w strefie miałyby zacząć obowiązywać nowe stawki za parkowanie, np. za pierwszą godzinę postoju trzeba by płacić 3 zł, a nie jak teraz – 2,50 zł. Według tej uchwały w lipcu opłata za pierwszą godzinę parkowania miałaby ponownie wzrosnąć, tym razem do 3,90 zł. Jednak posiadacze Olsztyńskiej Karty Miejskiej (potwierdza płacenie podatków dochodowych w Olsztynie) nadal mogliby płacić tylko 3 zł.

Rozwiązanie to od razu po przyjęciu uchwały wzbudziło szereg kontrowersji w gminach sąsiadujących z Olsztynem, których mieszkańcy w znacznej większości pracują w mieście. Samorządowcy podolsztyńskich gmin mówili wręcz o dyskryminacji ich mieszkańców i segregacji.

Wojewoda warmińsko-mazurski w ostatnich dniach uchylił uchwałę w części rozróżniającej stawki za parkowanie dla mieszkańców Olsztyna i przyjezdnych.

Samorząd Olsztyna określił decyzję wojewody jako „zabieranie ulg mieszkańcom” i zapowiedział odwołanie do sądu administracyjnego. „Mieszkańcy mają prawo do ulg, do określonych przywilejów. Będziemy walczyć o niższe stawki dla mieszkańców Olsztyna. W następnym tygodniu złożymy skargę do sądu administracyjnego na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody” – zapowiedział w przesłanym komunikacie prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...