fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zastrzelił w centrum Olsztyna emerytowanego lekarza. Paweł Z. nie przyznał się

WiadomościZastrzelił w centrum Olsztyna emerytowanego lekarza. Paweł Z. nie przyznał się

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie oskarżyła w poniedziałek Pawła Z. o zastrzelenie w ub. roku 89-letniego emerytowanego lekarza. Według śledczych podejrzany posłużył się bronią czarnoprochową, którą kupił przez internet na kilka dni przed dokonaniem zbrodni.

reklama

O skierowaniu do olsztyńskiego Sądu Okręgowego aktu oskarżenia przeciwko Pawłowi Z. poinformował PAP w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. 24-letni mężczyzna został oskarżony o zabójstwo przy użyciu broni palnej.

Do zbrodni doszło w maju ubiegłego roku w pobliżu basenu przy ul. Głowackiego, niemal w centrum miasta. Jak wynika z ustaleń śledztwa, Paweł Z. oddał dwa strzały z broni czarnoprochowej w głowę przechodzącego przez tamtejszy park mężczyzny, powodując jego śmierć. Do zdarzenia doszło wcześnie rano. Ofiarą był 89-letni emerytowany lekarz.

reklama
Bezpłatne konsultacje medyczne i mnóstwo atrakcji. Piknik rodzinny z Polkardem!

Podejrzanego zatrzymano w wyniku intensywnego śledztwa dwa miesiące później. Podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczono rewolwer będący repliką broni wytworzonej przed 1885 r., na której posiadanie nie jest wymagane pozwolenie. Znaleziono wówczas również proch i pociski.

“Z opinii powołanych w sprawie biegłych wynika niezbicie, iż to właśnie z zabezpieczonej broni oddano strzały do pokrzywdzonego. Ustalono również, że broń Paweł Z. nabył za pośrednictwem internetu na kilka dni przed zdarzeniem” – poinformował Stodolny.

reklama

Według prokuratury Paweł Z. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia “znacząco odbiegające od ustaleń śledztwa”.

W trakcie śledztwa, media – powołując się na nieoficjalne informacje – podawały, że Paweł Z. zastrzelił przypadkową, napotkaną w pobliżu basenu osobę, żeby sprawdzić, czy jest w stanie zabić. Według tych doniesień miał też planować w swoje urodziny urządzić na ulicach “masową egzekucję”. Policjanci zatrzymali go na krótko przed urodzinami.

Uwaga, bakterie w wodzie! Sanepid potwierdza zagrożenie na Warmii i Mazurach

Powołani w sprawie biegli lekarze psychiatrzy uznali, że podejrzany był w chwili czynu całkowicie poczytalny. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stary ubek
31 grudnia 2019 12:59

Mógł skatować pałką. Ofiara umierałaby kilka dni w bólu… Wtedy dostałby aż 4 lata… Polandesz to stan umysłu…

Polecane
Ogłoszenia
Nowy dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego wybrany
Wścieklizna dotarła do Olsztyna! Wyznaczono obszar zagrożenia. Lista ulic