Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4 C
Olsztyn
niedziela, 23 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Bomba epidemiologiczna w Olsztynie? OZK zamyka spalarnię: „Uległa ona awarii…”

reklama

Na początku grudnia, pisaliśmy o tweetcie posła Michała Wypija, na temat „katastrofy ekologicznej” w Olsztynie. Olsztyński Zakład Komunalny w końcu odniósł się do sytuacji i zamyka spalarnię!

Zdjęcia zwożonych i nieprzetworzonych odpadów medycznych z olsztyńskich szpitali, pojawiły się we wpisie posła Wypija. Wzywał on prezydenta Grzymowicza do odpowiedzi w tej sprawie, jednak pierwszy odpowiedział zarząd OZK, jednocześnie informując o zamknięciu spalarni opadów weterynaryjno-medycznych:

„Uległa ona awarii w sierpniu, a koszt jej naprawy znacznie przekracza możliwości finansowe spółki. W związku z faktem, że utylizacja odpadów medycznych i weterynaryjnych jest działalnością komercyjną, podjęto decyzję o wypowiedzeniu umów na odbiór odpadów. Spółka zapewnia na bieżąco odbiór odpadów (…) od wszystkich kontrahentów do momentu wyłonienia przez nich nowego odbiorcy”

reklama

Zapewniają, że sytuacja nie powoduje niebezpieczeństwa dla mieszkańców miasta, a utylizacja odpadów odbywa się w instalacjach zastępczych.

Spalarnia zostanie zamknięta po 15 latach. Mimo zastosowania najnowszej technologii, bezpiecznej dla środowiska tzw. suchej metody spalania, usterka okazała się zbyt droga do naprawy i obiekt przestanie funkcjonować.

Więcej:

„Katastrofa ekologiczna w Olsztynie?” Poseł Michał Wypij żąda wyjaśnień od prezydenta Grzymowicza

 

 

reklama

luty, 2020

29LUT17:00WOJNA FIGURKamienica Naujacka, Dąbrowszczaków 3Kategoria wydarzenia:Darmowe,Kino

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X