17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Dziwny protest w centrum Olsztyna. Przebrali się za krew istot ludzkich

OlsztynDziwny protest w centrum Olsztyna. Przebrali się za krew istot ludzkich

W niedzielę przez Olsztyn przeszedł Red Rebel Brigade z Extinction Rebellion.
Performance zaczął się ok. godziny 13:30 i przeszedł przez Stare Miasto (m.in.: ul. Prosta, u. Staromiejska, ul.Okopowa) w kierunku Centrum.

reklama

Czerwony ubiór uczestników reprezentuje krew istot, które każdego dnia są ofiarą masowego wymierania, a także tych, które jeszcze wymrą w przyszłości. Według organizatorów jesteśmy aktualnie świadkami wielkiego szóstego wymierania. Reprezentuje także krew istot ludzkich, a w szczególności przyszłych pokoleń, które nie mają głosu i nie mogą decydować o tym, co się stanie z tą planetą i w jakim świecie przyjdzie im żyć.
Osoby w Red Rebel Brigade (wdowy) nie mówią, pozostają w milczeniu, dlatego na miejscu towarzyszyły im osoby wyjaśniające przechodniom czego są świadkami.

W różnych momentach się zatrzymywali, przedstawiając różne emocje, z zamiarem rozbudzenia ich w obserwatorach i skłonienia ich do zadumy. Są to emocje takie jak strach przed katastrofą klimatyczną i jej skutkami, gniew wobec bezczynności w jej obliczu, ale także miłość wobec naszej planety.

reklama

Extinction Rebellion (w skrócie XR) jest międzynarodowym, oddolnym ruchem, który
posługuje się bezprzemocowymi formami nieposłuszeństwa obywatelskiego w celu
powstrzymania masowego wymierania gatunków oraz zmniejszenia ryzyka załamania
społeczeństwa w efekcie kryzysu klimatycznego.

Dziwny protest w centrum Olsztyna. Przebrali się za krew istot ludzkich Dziwny protest w centrum Olsztyna. Przebrali się za krew istot ludzkich Dziwny protest w centrum Olsztyna. Przebrali się za krew istot ludzkich Dziwny protest w centrum Olsztyna. Przebrali się za krew istot ludzkich Dziwny protest w centrum Olsztyna. Przebrali się za krew istot ludzkich Dziwny protest w centrum Olsztyna. Przebrali się za krew istot ludzkich Dziwny protest w centrum Olsztyna. Przebrali się za krew istot ludzkich Dziwny protest w centrum Olsztyna. Przebrali się za krew istot ludzkich Dziwny protest w centrum Olsztyna. Przebrali się za krew istot ludzkich

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
bet
16 czerwca 2023 20:36

ciekawe czy to te same kobiety co są za aborcją…

Brak.Słów
31 grudnia 2019 11:18

“Oddolny” ruch finansowany przez Sorosa hahaha co za ściema..

Polecane