fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Listonosz uratował trzy osoby z płonącego budynku

Listonosz z Jezioran Ireneusz Szymański uratował trzy osoby z płonącego budynku. Listonosz przyniósł rodzinie list polecony z gminy, gdy gospodarz zmieniał butlę z gazem. Ulatniający się z butli gaz doprowadził do pożaru, zszokowaną rodzinę wyprowadził listonosz.

Do zdarzenia doszło 4 grudnia we wsi Miejska Wieś pod Jezioranami, ale biuro prasowe Poczty Polskiej o zdarzeniu poinformowało w środę. Na filmie zamieszczonym w internecie przez Pocztę Polską pan Ireneusz opowiada, że akurat przyniósł rodzinie list polecony z urzędu gminy. „Ona mi podpisywała odbiór, a jej mąż z butlą z gazem coś robił. Zmieniał butlę i coś nagle z tej butli zaczęło syczeć. Mówię: +zakręć Jasiu+, a on chyba z nerwów spanikował, w drugą stronę zaczął kręcić” – opowiada na filmie listonosz. Z relacji listonosza wynika, że spanikowany gospodarz krzątał się z nieszczelną butlą po kuchni, przy czym cały czas ulatniał się z niej gaz.

„W pewnym momencie skierował butlę w stronę kuchni kaflowej, w której się paliło. Błyskawicznie wybuchł pożar, płomienie zajęły całą kuchnię” – opowiada Ireneusz Szymański. Listonosz dodał, że gospodarz, który próbował wynieść płonącą butlę z gazem poparzył się i uciekł do wyjścia, a jego żona z objętej ogniem kuchni pobiegła do pokoju. Listonosz też uciekł, tyle, że do kolejnego pokoju. Po chwili, gdy zdał sobie sprawę, że jest w płonącym budynku pan Ireneusz wybił okno i wyszedł na zewnątrz. Gdy zobaczył, że na podwórzu nie ma gospodyni zdał sobie sprawę, że kobieta jest w płonącym budynku.

„Nagle zobaczyłem, że na innym oknie stoi syn tej rodziny i krzyczy, że się pali. Wybiłem okno i kazałem mu wyjść” – relacjonuje na filmie listonosz, który następnie wybił inne okno i nakłonił do ucieczki siedzącą na wersalce gospodynię. „Ona siedziała jak zamurowana. Powiedziałem jej +choć bo się spalisz cała+ i wyszła” – opowiada Ireneusz Szymański.

Po wyprowadzeniu z płonącego domu jego mieszkańców listonosz z Jezioran wezwał straż pożarną. Na zamieszczonym w internecie filmie widać, że dom uległ doszczętnemu spaleniu.

W woj. warmińsko-mazurskim tylko większe miejscowości są zgazyfikowane, mieszkańcy wsi i miasteczek korzystają z gazu butlowego, który najczęściej sami montują do kuchenek.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...