fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Uzbrojeni funkcjonariusze z Olsztyna zrobili nocny nalot na mieszkanie prezesa

reklama

Funkcjonariusze KAS zatrzymali jednego z prezesów spółki, która wprowadzała do obrotu paliwa deklarowane jako preparat antykorozyjny. Uszczuplenia wpływów do budżetu wyniosły ok. 18 mln zł – poinformowała w środę Krajowa Administracja Skarbowa.

Funkcjonariusze KAS z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie zatrzymali jednego z prezesów spółki produkującej paliwa.

Śledztwo było prowadzone od lutego 2017 r., dotyczyło całego okresu działalności jednego ze składów podatkowych, który funkcjonował w województwie warmińsko-mazurskim. Zgodnie z ustaleniami służby, spółka produkowała wyroby akcyzowe – olej smarowy oraz preparat antykorozyjny – które były przedmiotem dostaw wewnątrzwspólnotowych.

reklama

„Aby uniknąć płacenia akcyzy wprowadzano do obrotu paliwa deklarowane jako preparat antykorozyjny. Podczas śledztwa zakwestionowano również rzetelność dostaw wewnątrzwspólnotowych, które skutkowały powstaniem obowiązku podatkowego w VAT. Uszczuplenia wpływów do budżetu państwa, powstałe w związku z tym działaniem, wyniosły blisko 18 mln zł” – podała KAS.

Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy – tymczasowe aresztowanie.

Uzbrojeni funkcjonariusze z Olsztyna zrobili nocny nalot na mieszkanie prezesa Uzbrojeni funkcjonariusze z Olsztyna zrobili nocny nalot na mieszkanie prezesa Uzbrojeni funkcjonariusze z Olsztyna zrobili nocny nalot na mieszkanie prezesa Uzbrojeni funkcjonariusze z Olsztyna zrobili nocny nalot na mieszkanie prezesa Uzbrojeni funkcjonariusze z Olsztyna zrobili nocny nalot na mieszkanie prezesa

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo

Postawić dużą spluwaczke, aby każdy olsztynianie splunol na śmiecia prezesa