fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 29 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Protest pod ratuszem. „Olsztyn nie dba o dzieci”


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Dziś odbyła się zapowiadana pikiet w obronie niepublicznych żłobków. W przygotowywanym projekcie budżetu miasta na 2020 rok nie ma dofinansowania do żłobków niepublicznych.

Z powodu niewystarczającej liczby miejsc czterech publicznych żłobkach rodzice maluchów korzystają z oferty placówek niepublicznych, gdzie trzeba liczyć się z kosztami nawet 600-800 zł miesięcznie. Kwota mogłaby być jeszcze większa, ale miasto od 2012 roku dofinansowuje niepubliczne placówki (w tym roku 240 złotych). Kwota dotacji w tym roku wyniosła około 2 mln złotych. Problem polega na tym, że od 2020 roku miasto chce zrezygnować z tej formy wsparcia.

Protestujące dyrektorki placówek oraz rodzice najbardziej narzekają na brak jakiegokolwiek dialogu ze strony ratusza. Podwyżki prawdopodobnie chciano przepchnąć po ciuchu. Plan jednak się nie udał i zbulwersowane kobiety szybko zorganizowały zbiórkę pod petycją oraz spontanicznie udały się na rozmowę do prezydenta Grzymowicza. Ten jednak nie znalazł dla nich czasu.

Po naszych artykułach władza jednak dostrzegła problem. O 13:30 z protestującymi spotkał się Robert Szewczyk, przewodniczący Rady Miasta, a o 14:30 odbędzie się spotkanie z wiceprezydent Olsztyna.

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze, niech ludzie w końcu wychodzą na ulice pokażą że mają głos. Ciekawe kiedy rodzice dzieci z podstawówek się zmobilizują bo te też są poszkodowane w tym roku.

    • to nie jest tylko 500+ ale pomniejszenie podatków, wzrost pensji zasadniczej i innych + które państwo rozdaje. Co z tego, że jest 500+ jak za żłobki będą musieli płacić 1500 zł. Nie opłaca się pracować tylko siedzieć z dzieckiem w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Konkurs