Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4 C
Olsztyn
sobota, 14 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Protest pod ratuszem. „Olsztyn nie dba o dzieci”

reklama

Dziś odbyła się zapowiadana pikiet w obronie niepublicznych żłobków. W przygotowywanym projekcie budżetu miasta na 2020 rok nie ma dofinansowania do żłobków niepublicznych.

Z powodu niewystarczającej liczby miejsc czterech publicznych żłobkach rodzice maluchów korzystają z oferty placówek niepublicznych, gdzie trzeba liczyć się z kosztami nawet 600-800 zł miesięcznie. Kwota mogłaby być jeszcze większa, ale miasto od 2012 roku dofinansowuje niepubliczne placówki (w tym roku 240 złotych). Kwota dotacji w tym roku wyniosła około 2 mln złotych. Problem polega na tym, że od 2020 roku miasto chce zrezygnować z tej formy wsparcia.

reklama

Protestujące dyrektorki placówek oraz rodzice najbardziej narzekają na brak jakiegokolwiek dialogu ze strony ratusza. Podwyżki prawdopodobnie chciano przepchnąć po ciuchu. Plan jednak się nie udał i zbulwersowane kobiety szybko zorganizowały zbiórkę pod petycją oraz spontanicznie udały się na rozmowę do prezydenta Grzymowicza. Ten jednak nie znalazł dla nich czasu.

Po naszych artykułach władza jednak dostrzegła problem. O 13:30 z protestującymi spotkał się Robert Szewczyk, przewodniczący Rady Miasta, a o 14:30 odbędzie się spotkanie z wiceprezydent Olsztyna.

reklama

grudzień, 2019

27GRU19:00Christmas Time! Concert / OlsztynHala Urania, al. Piłsudskiego 44

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze, niech ludzie w końcu wychodzą na ulice pokażą że mają głos. Ciekawe kiedy rodzice dzieci z podstawówek się zmobilizują bo te też są poszkodowane w tym roku.

    • to nie jest tylko 500+ ale pomniejszenie podatków, wzrost pensji zasadniczej i innych + które państwo rozdaje. Co z tego, że jest 500+ jak za żłobki będą musieli płacić 1500 zł. Nie opłaca się pracować tylko siedzieć z dzieckiem w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X