Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
sobota, 15 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Metropolita warmiński: rodzice krzywdzą dzieci nie posyłając ich na religię

reklama

Rodzice, którzy rezygnują z katechezy w szkołach, wyrządzają swoim dzieciom „poważną krzywdę” i popełniają „bardzo poważny grzech zaniedbania” – pisze metropolita warmiński abp Józef Górzyński w liście odczytywanym w niedzielę w kościołach archidiecezji warmińskiej.

Arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński w liście do wiernych na rozpoczynający się nowy rok kościelny zwrócił uwagę na potrzebę kształtowania „postawy adwentowej, czyli stałej gotowości na spotkanie z Bogiem, który przychodzi”. Według abp Górzyńskiego, aby taką postawę kształtować należy co dzień czynić praktyki religijne.

„Owocny udział w Eucharystii wymaga zrozumienia i odpowiedniego przygotowania. Dlatego Kościół ma świadomość konieczności stałego nauczania. Wierni zaś winni mieć świadomość konieczności stałego uczenia się i poznawania treści swojej wiary” – napisał metropolita warmiński i dodał, że Kościół wypełnia misję nauczania przez katechezę.

reklama

„Dlatego bardzo niepokojące są postawy chrześcijan, ludzi zadeklarowanych jako wierzący, którzy rezygnują z katechezy, podając argumenty w swojej ocenie przekonujące. Miejmy tego świadomość, że to bardzo poważny grzech zaniedbania i poważna krzywda, jaką rodzice wyrządzają swoim dzieciom, godząc się na brak katechezy w ich szkolnym nauczaniu. Katecheza nie jest zwyczajną nauką, bo wiedza o Bogu jest czym innym niż wiedza o świecie i nie można jej mierzyć i oceniać tylko kryteriami doczesnej przydatności” – napisał w liście do wiernych metropolita warmiński.

Abp Górzyński zachęcił wiernych na Warmii, by praktykowali Nowennę Gietrzwałdzką i odmawiali różaniec. „Stałą intencją naszej indywidualnej i wspólnej modlitwy niech będzie prośba o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Jest dzisiaj koniecznością, by modlić się nie tylko za samych powoływanych, ale i za rodziny, w których powołania rodzą się i dojrzewają” – dodał abp Górzyński.

List abp Górzyńskiego jest w niedzielę odczytywany we wszystkich kościołach na Warmii.

reklama

luty, 2020

22LUT16:00Olsztyn | Waldemar Malicki - Klasyka po bandzieFilharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X