fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna

WiadomościMałgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prekampania w Platformie na pewno nas nie podzieli, ale wzmocni i będzie to początek startu po kolejne zwycięstwo – powiedziała w czwartek w Olsztynie wicemarszałek Sejmu i kandydatka w prawyborach prezydenckich w PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Kidawa-Błońska poinformowała, że rozpoczyna kampanię wyborczą przed prawyborami prezydenckimi w PO. W Olsztynie weźmie udział w spotkaniu z lokalnymi działaczami z Warmii i Mazur, na którym obecny będzie również jej kontrkandydat w prawyborach, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jak mówiła będą rozmawiać, jak wyobrażają sobie prekampanię i jaką mają wizję Polski.

“Prekampania w Platformie jest dla nas rzeczą bardzo ważną, bo pozwala nam wszystkim wspólnie spotkać się, rozmawiać o wizji Polski, o tym co zamierzamy razem zrobić. I wszystkich, którzy sugerują, że ta prekampania może nas podzielić, uspokajam: ta kampania nas na pewno nie podzieli, a na pewno wzmocni i to będzie taki początek startu po kolejne zwycięstwo” – stwierdziła.

Bosak w Olsztynie o niskiej dzietności: rząd zrobił niewiele, by ten kryzys na serio rozwiązać

Zapewniła też, że ma wizję rozwoju Polski “nie tylko na pięć lat, ale na więcej”, zaznaczając, że priorytety są wszystkim znane.

“Musimy się zająć rzeczami wspólnymi dla nas wszystkich, czyli po pierwsze konstytucja w Polsce musi być przestrzegana. A potem to, co dotyka nas wszystkich – bezpieczeństwo, czyli wojsko, współpraca międzynarodowa, ale także zdrowie, edukacja i także ekologia” – mówiła.

Zastrzegła, że o tym będzie jednak rozmawiała z Polakami wtedy, kiedy jej ugrupowanie wybierze kandydata na start w wyborach prezydenckich. “Na razie rozmawiamy ze sobą” – wyjaśniła.

“Debata w partii, debata kandydatów jest potrzebna, żeby ludzie chcieli przypomnieć sobie, pomyśleć jakiej Polski chcą, a ja jestem przekonana, że przekonam ich do mojej wersji” – mówiła Kidawa-Błońska.

Pytana o sondaże, przypomniała, że prawdziwy sprawdzian jest w dniu wyborów. “Na sondaże należy patrzeć, ale robić swoje i pokazać, że zależy mi bardzo na rozmowie z Polakami. Na tym, żeby czuli się współodpowiedzialni, chcieli mi zaufać. I mam nadzieję, że i ta prekampania i to co będzie potem da szansę Polakom wypowiedzieć się, i że zmienimy mieszkańca Pałacu Prezydenckiego” – stwierdziła.

Ciepły posiłek dla każdego ucznia i utworzenie miejskiej jadłodajni w Olsztynie?

Wicemarszałek Sejmu spotkała się też w Olsztynie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas konferencji prasowej podkreślała, jak ważną rolę pełnią takie miejsca. Jak mówiła, aktywizują one osoby starsze, które nie tylko poszerzają swoją wiedzę, ale także tworzą wspólnoty, wspierają się i współpracują z ludźmi młodymi.

Warmińsko-mazurskie jest pierwszym z 16 regionów, które Kidawa-Błońska ma odwiedzić w trakcie kampanii wyborczej przed prawyborami prezydenckimi w PO. Prekampanię zwieńczy 14 grudnia konwencja krajowa, gdzie ponad tysiąc delegatów partii wskaże swego faworyta, który wiosną przyszłego roku zmierzy się w wyborach z prezydentem Andrzejem Dudą.

Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczyna prekampanię wyborczą od Olsztyna

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze