fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Tramwaj na torach tuż-tuż

Wiadomości Tramwaj na torach tuż-tuż

Jeśli wszystkie przygotowania przebiegną pomyślnie, już za kilka dni Tramino odbędzie pierwsze przejazdy techniczne. 

Na trasie linii tramwajowej w Olsztynie trwają już ostatnie prace. Na części sieci zostały już nawet przeprowadzone testy napięcia. Z podstacji trakcyjnej zlokalizowanej na terenie zajezdni przy ul. Towarowej udało się zasilić cały tor techniczny do zajezdni, czyli odcinek na ul. Towarowej i Dworcowej oraz północną część sieci, tj. ulicę Kościuszki do odnogi na Stare Miasto – podają olsztynskietramwaje.pl. Co najważniejsze, testy wypadły pomyślnie.

O tym, że do tramwajów coraz bliżej, świadczyć może również fakt, że w miniony weekend zaczęto już sprawdzanie geometrii tras tramwajowych za pomocą specjalistycznego pojazdu. – Unimog jeździł ze specjalnym oprzyrządowaniem i testował precyzję wykonania torów i peronów – informowało wczoraj MPK Olsztyn. – Niestety, nie wszystko się udało z powodu pogody – przeszkadzał rzęsisty deszcz. Od poniedziałku Unimog rusza dalej.

Jeśli wszystko wypadnie pomyślnie, już za kilka dni zaczną się pierwsze przejazdy testowo-zapoznawcze tramwaju, który w Olsztynie testowany był dotychczas jedynie na terenie zajezdni.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

6
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x