9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pobili chłopaka w parku. Ukradli mu telefon by nie kontaktował się z „ukochaną” jednego ze sprawców

SzczytnoPobili chłopaka w parku. Ukradli mu telefon by nie kontaktował się z...

Zaledwie dzień po zdarzeniu policjanci zatrzymali 2 młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych w parku. Sprawcami okazali się nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat. Po uprzednim przewróceniu chłopaka na ziemię biciu go i kopaniu zabrali mu telefon komórkowy. Za rozbój najstarszemu sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

reklama

Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od operatora 112, że młodemu chłopakowi zabrano telefon komórkowy – po wcześniejszym użyciu wobec niego przemocy. Sprawcy mieli kopać i uderzać poszkodowanego rękoma po całym ciele. Szczycieńscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Z uzyskanych informacji wynikało, że mogło być ich 4. Do zdarzenia doszło w czwartek (21 listopada br.) w Szczytnie w parku przy ul. Skłodowskiej.

Nowe informacje. Nastolatkowie z Trójmiasta odpowiedzialni za helikopterowy żart

Zaledwie dzień po zdarzeniu, policjanci zatrzymali pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec okolic Szczytna. Kolejne zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Następnego sprawcę 17-letniego mieszkańca Szczytna zatrzymano po około 2 godzinach od pierwszego zatrzymania. W dalszym ciągu też trwają czynności zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się 2 pozostałych sprawców. Policjanci znają ich personalia.

reklama

W tym samym czasie inni funkcjonariusze zbierali materiał dowody w sprawie. Na podstawie zeznań świadków ustalono, że faktycznie pokrzywdzonemu zabrano telefon komórkowy, aby więcej nie kontaktował się on z „ukochaną” jednego ze sprawców. Pokrzywdzony to 24-letni mieszkaniec Szczytna.

reklama

Na wniosek policji prokurator wydał postanowienie o dozorze wobec nastolatka. Wkrótce odpowie on również przed sądem. Grożą mu poważne konsekwencje. Za samo przestępstwo rozboju, kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Motocyklista-rekordzista dostał mandat w wysokości... 35 650 złotych

Z kolei nastolatkowie, którzy brali udział w rozboju ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem rodzinnym i nieletnich.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
cwan
27 listopada 2019 07:15

Zamierzamy zignorować fakt, że wspomniany 24 latek romansował z (prawdopodobnie) 16 latką?

Popularne
Ogłoszenia
Fontanna-pułapka: strażnicy miejscy ratują kaczuszki
Raper Szpaku skazany. Uważany był za "króla Morąga"