fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 3 grudnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

„Alicja w Krainie Czarów” i rzeźby 3D na świątecznym jarmarku

Wiadomości "Alicja w Krainie Czarów" i rzeźby 3D na świątecznym jarmarku

To z pewnością dobra wiadomość nie tylko dla fanów prozy Lewisa Carrolla i stworzonego przez niego bajkowego uniwersum – w czasie tegorocznego Warmińskiego Jarmarku Świątecznego to właśnie „Alicja w Krainie Czarów” będzie tematem przewodnim iluminacji w 3D na olsztyńskim Targu Rybnym.

Tegoroczny jarmark zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku czeka nas mnóstwo atrakcji, świątecznych wystaw i zabaw dla najmłodszych. Jak zapowiedziały miejskie władze, w tym roku nie będziemy mogli już podziwiać rzeźb lodowych, które tradycyjnie pojawiały się w grudniu na Targu Rybnym ze względu na trudne do przewidzenia warunki pogodowe.

Miasto stara się jednak zadośćuczynić olsztynianom brak jednej z głównych atrakcji jarmarku. Co zobaczymy na miejscu lodowego parku? Miasto szuka już wykonawcy, który będzie odpowiedzialny nie tylko za organizację części wystawienniczej i obsługę Warmińskiego Jarmarku Świątecznego w Olsztynie, lecz także za iluminacje staromiejskich kamienic i Targu Rybnego.

Właśnie tam, gdzie wcześniej stały lodowe rzeźby, będziemy mogli w tym roku podziwiać zespół świetlnych dekoracji świątecznych, które będą nawiązywać do znanej powieści Lewisa Carrolla „Alicja z Krainy Czarów”. Instalacja ma mieć powierzchnię 240 m kw. Na starówce pojawią się: wielokolorowa rzeźba świetlna 3D w kształcie tortu (wysokość – 450 cm), rzeźba świetlna 3D w kształcie grupy trzech grzybów (wysokość – 350 cm) oraz 80 sztuk dekoracji 3D w kształcie ścian labiryntu w kolorze zielonym. W centrum labiryntu ustawiona zostanie postać gigantycznego królika o wysokości 400 cm.

Jak przedstawia się program VII Warmińskiego Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się w dniach 10-13 grudnia, możecie sprawdzić TUTAJ.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x