fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Były prokurator broni Grzymowicza. Prezydent zmuszony do poręczenia majątkowego na 80 tys. zł

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz na konferencji prasowej poinformował, że czuje się niewinny i zamierza dowieść swojej niewinności. Nie zamierza także rezygnować z pracy w olsztyńskim ratuszu – zapowiedział Grzymowicz informując, że przedstawiono mu zarzuty niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego.

Grzymowicz na konferencji prasowej powiedział, że jest „w najwyższym stopniu zbulwersowany i zdziwiony” tym, że przedstawiono mu zarzuty. „Proszę o podawanie moich personaliów i pokazywanie mojej twarzy, a nie nakładanie mi na oczy czarnej opaski” – powiedział Grzymowicz i zapowiedział, że będzie walczył o swoje dobre imię i będzie dowodził swojej niewinności.

Pełnomocnik Grzymowicza – były prokurator – Paweł Łobacz powiedział, że prezydent nie przyznał się do winy w czasie przedstawienia mu zarzutów i nie złożył wyjaśnień. „Nie znamy materiału dowodowego w tej sprawie, prezydent złoży wyjaśnienia, jak tylko zapoznam się z materiałem dowodowym i mu go zreferuję” – powiedział Łobacz i dodał, że ma nadzieję, iż złożenie wyjaśnień nastąpi jeszcze w tym roku lub na początku stycznia. Łobacz dodał, że materiał dowodowy w tej sprawie liczy bardzo wiele tomów.

Grzymowicz powiedział, że prokuratura zastosowała wobec niego 80 tys. zł poręczenia majątkowego. „Zaskarżymy zarówno wysokość środka zapobiegawczego jak i samo jego zastosowanie” – powiedział Łobacz. Kilka osób wśród zebranych zbulwersowanych było wysokością poręczenia i stwierdziły, że „tak wysokie daje się mafiozom”.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zarzucił urzędowi wojewody warmińsko-mazurskiego, że ten od 2015 roku nie poinformował samorządów o wykryciu przez Urząd Kontroli Skarbowej nieprawidłowości w funkcjonowaniu stowarzyszenia Helper. „Służby państwa nie zadziałały tu jak trzeba” – powiedział Grzymowicz.

Prokuratura Regionalna w Białymstoku zarzuciła prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi niedopełnienie obowiązków i wyrządzenie szkody gminie w związku z umowami zawartymi z Europejskim Centrum Wsparcia Społecznego Helper. Stowarzyszenie to prowadziło środowiskowy dom pomocy.

„Już w 2015 roku wojewoda warmińsko-mazurski otrzymał od Urzędu Kontroli Skarbowej notę dotyczącą nieprawidłowości w działalności Helpera. Ta nota do dziś nie dotarła do samorządów. Nie przekazał nam jej ani wojewoda z PO-PSL, ani wojewoda z PiS. Gdyby samorządy o tym wiedziały z całą pewnością nie prowadziłyby z Helperem współpracy” – powiedział Grzymowicz i dodał, że w jego ocenie „służby państwa nie zadziałały w tym momencie jak trzeba”.

Podczas konferencji prasowej prezydent poinformował, że odkąd w 2016 roku w tej sprawie wszczęto prokuratorskie śledztwo, samorząd Olsztyna i inne samorządy, na terenie których działał Helper, były traktowane jako pokrzywdzone działalnością tego stowarzyszenia.

„Od początku tego śledztwa samorządy były w tej sprawie traktowane jako pokrzywdzone, nie wiem, skąd się wziął i z czego wynika taki nagły zwrot” – powiedział Paweł Łobacz, pełnomocnik Grzymowicza.

Rzecznik prasowa wojewody warmińsko-mazurskiego Bożena Ulewicz powiedziała, że jeszcze w czwartek ok. godz. 14 urząd wyda mediom komunikat na temat samorządów i Helpera.

Więcej:

  1. Afera w Olsztynie! Prezydent atakuje Wojewodę. Ten upublicznia niewygodne informacje
  2. Prezydent Grzymowicz niewinny? Prokura Regionalna ma miażdżące dowody. Nowe informacje!
  3. Prezydent Olsztyna z prokuratorskimi zarzutami m.in. działania na szkodę interesu publicznego
  4. Mieszkaniec Olsztyna, Agent Tomek z zarzutami m.in. prania brudnych pieniędzy
ŹródłoPAP

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...