-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Udaremniono przemyt ubrań wartych 3 mln zł

WiadomościUdaremniono przemyt ubrań wartych 3 mln zł

Transport ponad 7,7 tys. sztuk odzieży z Chin opatrzonej znakiem towarowym znanej światowej marki zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Braniewa. Wartość oryginalnego towaru w tej ilości oszacowano na ponad 3 mln zł.

reklama

Jak poinformowała w środę Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, transport podrobionej sportowej odzieży ze znakiem towarowym znanej światowej marki został ujawniony pod koniec października na polsko-rosyjskim kolejowym przejściu granicznym w Braniewie.

„Ubrania znajdowały się w środku kontenera pomiędzy innymi towarami i opakowane były w jutowe worki. Towar pochodził z Chin i kierowany był do odbiorcy w Holandii” – dodała.

reklama

Podczas kontroli funkcjonariusze służby celno-skarbowej ujawnili łącznie ponad 2,6 tys. kompletów sportowej odzieży damskiej, w tym blisko 2,4 tys. kompletów trzyczęściowych i 275 kompletów dwuczęściowych. Według KAS, wartość oryginalnego towaru w tej ilości została oszacowana na ponad 3 mln zł.

Rosiak poinformowała również, że wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa skutkującego naruszeniem praw ochronnych do znaków towarowych złożył pełnomocnik właściciela tych praw.

reklama

Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi o znacznej wartości grozi do 5 lat więzienia.

Więcej: Szukasz eleganckiej odzieży na chłodne miesiące? Swetry męskie sprawdzą się idealnie

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia