fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 11 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Przyjdź się zbadać do Galerii Warmińskiej

Jeśli nie chcesz, by w twoim ciele coś bolało, rwało, strzykało, ćmiło, uciskało, piekło, czy paliło – nie dopuść do tego! Zadbaj o swoje zdrowie, zanim ono zacznie szwankować. Okazja do wielu darmowych badań i konsultacji medycznych już 16 listopada w Galerii Warmińskiej.

16 listopada o godz. 11 w Galerii Warmińskiej rozpocznie się najpopularniejszy ze wszystkich galeriowych eventów – akcja „Zdrowie pod kontrolą”. Organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Olsztyn działające przy Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM. Przez kilka godzin można wtedy bezpłatnie korzystać z podstawowych i specjalistycznych porad i badań lekarskich, które mają pomóc w dbaniu o zdrowie, w zapobieganiu mniej i bardziej poważnym chorobom. Na każdym ze stoisk medycznych będą pracować eksperci, prawdziwi fachowcy w swoich dziedzinach, którzy nie tylko zinterpretują wyniki badań, ale też będą służyli profesjonalną poradą i pomocą.  Uczestnicy akcji „Zdrowie pod kontrolą” i wszyscy chętni będą mogli wysłuchać wykładów ekspertów:

13:00- 13:45- Profilaktyka raka piersi i szyjki macicy
14:00- 14:45- Finansowanie kosztów leczenia
15:30- 16:15- Nadciśnienie tętnicze

Ponieważ każdy wie, jak wyglądają w naszym kraju kolejki do specjalistów zapraszamy do Galerii Warmińskiej. Podobne akcje będą odbywać się w wielu dużych miastach w Polsce, jednak to w Olsztynie od kilku lat event cieszy się największą popularnością, a w tym roku nie może być inaczej.

W tej edycji „Zdrowia pod kontrolą” będzie można skorzystać z:
– pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i poziomu glukozy we krwi,
– badań przesiewowych HCV i cholesterolu
– badań spirometrycznych (Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie)
– badań EKG, którym będzie towarzyszyła konsultacja kardiologiczna (sprzęt: firma Kredos)
– pomiaru wydychanego tlenku węgla (Sanepid)
– badań ostrości wzroku (Paris Optique)
– przeglądów stomatologicznych, którym towarzyszyć będzie konsultacja (ELIMED)

Oprócz stoisk, na których będą wykonywane badania pacjenci będą mogli nauczyć się samobadania piersi i jąder oraz skonsultować swoją dietę z dietetykiem. Dodatkowo każdy przyjmujący leki będzie mógł porozmawiać z farmaceutą, który oceni, czy przyjmowane leki nie kolidują ze sobą – warto skorzystać z takiej rozmowy, zwłaszcza gdy często na własną rękę kupujemy medykamenty. Tradycyjnie już podczas „Zdrowia pod kontrolą” będą pokazy udzielania pierwszej pomocy, a przedstawiciele fundacji DKMS będą prowadzić akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Przed Galerią Warmińską będzie mammobus (bezpłatne badanie mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały badania od dwóch lat) oraz mobilny punkt poboru krwi.
Na najmłodszych czekać będzie Szpital Pluszowego Misia, w którym dzieci będą mogły oswoić się z ludźmi w białych fartuchach i przekonać się, że osłuchiwanie stetoskopem to nic strasznego.

Jesienna edycja „Zdrowia pod kontrolą” potrwa do godz. 17. Zapraszamy.
galeria-warminska.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...