Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
niedziela, 26 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyńskie schronisko ma już 20 lat

reklama

Olsztyńskie schronisko dla zwierząt świętuje okrągłą rocznicę powstania. Przy okazji koncertu uświetniającego wydarzenie będzie można wesprzeć podopiecznych placówki.

Choć najlepiej byłoby, gdyby w ogóle nie musiały szukać dachu nad głową, to jednak tu często znajdują swój dom. Niepotrzebne, schorowane, stare – najczęściej właśnie takie zwierzęta trafiają do olsztyńskiego schroniska dla zwierząt.

reklama

Choć początki placówki datowane są na czerwiec 1976 roku, to jako oddzielna jednostka działa od stycznia 2000 roku. Położone urokliwie w Lesie Miejskim schronisko ma wielu podopiecznych – to przede wszystkim psy i koty, choć czasami zdarzają się też inne, mniejsze zwierzęta. Jednostka świętować będzie już w niedzielę (10 listopada) od 17:00 w Galerii Usługa Jazz Bar na Starym Mieście.

– Już od tej godziny zapraszamy do wygłaskania naszych psiaków, a za podarowanie karmy dla zwierzaków czeka na was pyszny poczęstunek – zachęcają organizatorzy. – Od 19:00 do 21:00 trwać będzie główna część naszego spotkania, czyli koncert oraz licytacja na rzecz naszych zwierzaków zorganizowana przez fundację Usługa dla sztuki.

Na scenie wystąpią Aga Symołon&Robert Bielak oraz Łukasz Jędrys. Podczas imprezy można będzie wesprzeć nasze zwierzaki wrzutką do puszki lub karmą.

Schronisko jest jednostką budżetową Gminy Olsztyn. Współpracuje ze stowarzyszeniem Zwierzyniec św. Franciszka, wspierają je też wolontariusze, sponsorzy. To tu często można spotkać uczestników popularnej akcji „Bieg na sześć łap”.

Przypominamy – 20-lecie Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie w niedzielę (10 listopada) od 17:00 w Galerii Usługa Jazz Bar przy ul. Stare Miasto 2.

reklama

styczeń, 2020

30STY17:00Wilczy Szaniec - spotkanie autorskie z Tomaszem SowińskimKsiążnica Polska, Pl. Jana Pawła II 2/3

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X