fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyńskie schronisko ma już 20 lat

Wiadomości Olsztyńskie schronisko ma już 20 lat

Olsztyńskie schronisko dla zwierząt świętuje okrągłą rocznicę powstania. Przy okazji koncertu uświetniającego wydarzenie będzie można wesprzeć podopiecznych placówki.

Choć najlepiej byłoby, gdyby w ogóle nie musiały szukać dachu nad głową, to jednak tu często znajdują swój dom. Niepotrzebne, schorowane, stare – najczęściej właśnie takie zwierzęta trafiają do olsztyńskiego schroniska dla zwierząt.

Choć początki placówki datowane są na czerwiec 1976 roku, to jako oddzielna jednostka działa od stycznia 2000 roku. Położone urokliwie w Lesie Miejskim schronisko ma wielu podopiecznych – to przede wszystkim psy i koty, choć czasami zdarzają się też inne, mniejsze zwierzęta. Jednostka świętować będzie już w niedzielę (10 listopada) od 17:00 w Galerii Usługa Jazz Bar na Starym Mieście.

– Już od tej godziny zapraszamy do wygłaskania naszych psiaków, a za podarowanie karmy dla zwierzaków czeka na was pyszny poczęstunek – zachęcają organizatorzy. – Od 19:00 do 21:00 trwać będzie główna część naszego spotkania, czyli koncert oraz licytacja na rzecz naszych zwierzaków zorganizowana przez fundację Usługa dla sztuki.

Na scenie wystąpią Aga Symołon&Robert Bielak oraz Łukasz Jędrys. Podczas imprezy można będzie wesprzeć nasze zwierzaki wrzutką do puszki lub karmą.

Schronisko jest jednostką budżetową Gminy Olsztyn. Współpracuje ze stowarzyszeniem Zwierzyniec św. Franciszka, wspierają je też wolontariusze, sponsorzy. To tu często można spotkać uczestników popularnej akcji „Bieg na sześć łap”.

Przypominamy – 20-lecie Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie w niedzielę (10 listopada) od 17:00 w Galerii Usługa Jazz Bar przy ul. Stare Miasto 2.

Przeczytaj także:

ŹródłoUM Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: