Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
3 C
Olsztyn
środa, 29 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Znowu całkowicie zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 1 i 2

reklama

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, informuje że w dniach 9 -11 listopada 2019 r., w związku z zaplanowanymi pracami naprawczymi torowiska tramwajowego w rejonie ul. Witosa i ul. Płoskiego, całkowicie zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 1 i 2.

Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza Z-1 i Z-2 kursująca po trasie linii tramwajowych, zgodnie z rozkładem jazdy wywieszonym na przystankach. Linia tramwajowa nr 3 kursować będzie bez zmian, zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy.

Jak informuje MPK Olsztyn: „Trzydniowe utrudnienia mają związek z naprawą torowisk na odcinku Witosa-Płoskiego. Po czterech latach użytkowania, szczególnie na łukach, szyny są już w znacznym stopniu zużyte. Ale dzięki nowoczesnej technologii naprawy nie ma konieczności ich wymiany na nowe – zużyte fragmenty zostaną uzupełnione. To pozwoli na skrócenie czasu prac do minimum”.

reklama

Podobne naprawy zaplanowano także w dniach 16-17 listopada 2019 r. na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Żołnierską.

Jednocześnie w dniu 11 listopada 2019 r. w związku z Wojewódzkimi Obchodami Święta Niepodległości, na korektę w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej muszą przygotować się pasażerowie podróżujący liniami: 3, 101, 105, 107, 109, 110, 111, 113, 116, 117, 120, 128, 136, Z-1 i Z-2.

reklama

styczeń, 2020

30STY18:00Wernisaż: Paweł Pierściński "Fotografia"BWA Olsztyn, Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoZDZiT Olsztyn
reklama

2 KOMENTARZE

  1. jestem od 3 miesiecy w Polsce i szlag mnie trafia jak jezdze po olsztynskich ulicach. 3/4 z nich nie nadaje sie do uzytku, jezdzi sie jak po zaoranym polu. na totalnie chybiona inwestycje, jaka byla budowa tramwajow w Olsztynie, znalazly sie miliony. a na poprawe drog nie ma. a juz mnie dobija jak klada jakis kawalek asfaltu 20 metrow od skrzyzowania, gdzie te 20 m to istne wertepy. wszedzie faldy, hopki, fale dunaju, sutdzienki albo wystaja ponad nawierzchnie, albo wkopane 30 cm w asfalt. zawieszenie co roku do wymiany. znam kogos z MPK i wiem jaka jest prawda z tymi tramwajami. psuja sie i beda sie psuly dalej. tory i tramwaje sa niestandardowo szerokie.zra prad, przynosza straty. jeszcze sie to wszystkim czkawka odbije.

  2. mamy 3 linie tramwajowe, z których 2 są notorycznie zawieszane z powodu usterek, a miasto pokrywa gigantyczne koszty napraw zamiast przeznaczać środki na inwestycje i bieżące potrzeby jak choćby naprawę ulic które są w tragicznym stanie i nie były naprawiane od lat, ostatnio Grzymowicz chwalił się że remontują drogi ale to tylko pozorne ruchy, przykład ostatnia naprawa przy CH Viktor, z każdej strony dojazd do ronda to masakra, a oni naprawili 20 metrów jednego pasa który był w najlepszym stanie, pozostałych nie ruszyli bo pieniądze są potrzebne na naprawę tramwajów, Grzymowicz to największy szkodnik i najgorsze co mogło się przytrafić temu miastu

    4
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X