12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Areszt dla olsztynian, którzy chcieli okraść bankomat

Strona główna Wiadomości Na sygnale Areszt dla olsztynian, którzy chcieli okraść bankomat
reklama

Decyzją sądu dwaj mieszkańcy Olsztyna, których na gorącym uczynku usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zostali tymczasowo aresztowani. Obaj mężczyźni byli w przeszłości karani. 

Do wybuchu bankomatu doszło w piątek (14.08) po godz. 3.30 przy ulicy Dworcowej w Rucianym-Nidzie. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn w czasie próby jego obrabowania. – Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z ekspertami z laboratorium kryminalistycznego. Przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego z zakresu materiałów wybuchowych, zabezpieczono ślady. Po analizie zabezpieczonego materiału i ekspertyzy biegłego będzie można szczegółowo określić metodę działania sprawców – wyliczają funkcjonariusze KWP Olsztyn.

reklama

Mężczyźni w wieku 24 i 42 lata to mieszkańcy Olsztyna, karani już w przeszłości za przestępstwa przeciwko mieniu. Obaj usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Decyzją sądu obaj zostali aresztowani na 3 miesiące. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają też, czy podejrzani mogą mieć związek z innymi podobnymi zdarzeniami.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma