fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 29 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Mieszkańców Olsztyna czeka podwyżka podatków od nowego roku


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Radni w Olsztynie przegłosowali nową uchwałę o podwyżce podatków od nieruchomości, od początku przyszłego roku. Średni wzrost ma wynieść około 7 procent.

Stawki podatkowe zmienią się w następujący sposób: dla budynków mieszkalnych z 71 na 79 groszy, budynków przeznaczonych na świadczenia zdrowotne – z 4,70 na 4,80 zł, budynków przeznaczonych na materiał siewny – z 10,20 na 10,90 zł, budynków gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza – z 22,24 zł na 23 zł. Stawki za grunt wzrosną o niecałe 20 procent.

Mirosław Gornowicz – radny miasta Olsztyn – wypowiedział się następująco o zmianach:
Podatek od nieruchomości nie był podnoszony od dwóch lat, te 7 proc. to mniej więcej poziom inflacji. Alternatywą było to, aby podatek podnieść rzadziej, ale skokowo. Myślę, że jest to mniej dolegliwe, jeżeli odbywa się to systematycznie liniowo, a nie skokowo. Wzrost stawek dla przeciętnego mieszkania wyniesie 4-5 zł na rok”

Prezydent Piotr Grzymowicz zabrał głos w sprawie oszczędności miasta:
„Powinniśmy zwiększać dochody w sposób racjonalny i przemyślany a także obniżać wydatki bieżące. Szukamy cały czas oszczędności, większych dochodów, które są ograniczone ustawami.”

Według wstępnych wyliczeń podatek od nieruchomości ma zagwarantować miastu kwotę około 4,3 mln. Za uchwałą głosowało 14 racjów, a 5 wstrzymało się od głosu.

3 KOMENTARZE

  1. POwscy złodzieje ! Jak szukacie dziady oszczędności pracujcie za darmo i zrezygnujcie z diet !! Tylko ludzi by łupili, jak nie śmieci, to woda, jak nie woda to podatek. TFU ! Po to was wybraliśmy ???

    5
    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Konkurs