fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 10 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Mieszkańców Olsztyna czeka podwyżka podatków od nowego roku

Radni w Olsztynie przegłosowali nową uchwałę o podwyżce podatków od nieruchomości, od początku przyszłego roku. Średni wzrost ma wynieść około 7 procent.

Stawki podatkowe zmienią się w następujący sposób: dla budynków mieszkalnych z 71 na 79 groszy, budynków przeznaczonych na świadczenia zdrowotne – z 4,70 na 4,80 zł, budynków przeznaczonych na materiał siewny – z 10,20 na 10,90 zł, budynków gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza – z 22,24 zł na 23 zł. Stawki za grunt wzrosną o niecałe 20 procent.

Mirosław Gornowicz – radny miasta Olsztyn – wypowiedział się następująco o zmianach:
Podatek od nieruchomości nie był podnoszony od dwóch lat, te 7 proc. to mniej więcej poziom inflacji. Alternatywą było to, aby podatek podnieść rzadziej, ale skokowo. Myślę, że jest to mniej dolegliwe, jeżeli odbywa się to systematycznie liniowo, a nie skokowo. Wzrost stawek dla przeciętnego mieszkania wyniesie 4-5 zł na rok”

Prezydent Piotr Grzymowicz zabrał głos w sprawie oszczędności miasta:
„Powinniśmy zwiększać dochody w sposób racjonalny i przemyślany a także obniżać wydatki bieżące. Szukamy cały czas oszczędności, większych dochodów, które są ograniczone ustawami.”

Według wstępnych wyliczeń podatek od nieruchomości ma zagwarantować miastu kwotę około 4,3 mln. Za uchwałą głosowało 14 racjów, a 5 wstrzymało się od głosu.

3 KOMENTARZE

  1. POwscy złodzieje ! Jak szukacie dziady oszczędności pracujcie za darmo i zrezygnujcie z diet !! Tylko ludzi by łupili, jak nie śmieci, to woda, jak nie woda to podatek. TFU ! Po to was wybraliśmy ???

    5
    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...