fbpx
3 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Mieszkańców Olsztyna czeka podwyżka podatków od nowego roku

reklama

Radni w Olsztynie przegłosowali nową uchwałę o podwyżce podatków od nieruchomości, od początku przyszłego roku. Średni wzrost ma wynieść około 7 procent.

Stawki podatkowe zmienią się w następujący sposób: dla budynków mieszkalnych z 71 na 79 groszy, budynków przeznaczonych na świadczenia zdrowotne – z 4,70 na 4,80 zł, budynków przeznaczonych na materiał siewny – z 10,20 na 10,90 zł, budynków gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza – z 22,24 zł na 23 zł. Stawki za grunt wzrosną o niecałe 20 procent.

Mirosław Gornowicz – radny miasta Olsztyn – wypowiedział się następująco o zmianach:
Podatek od nieruchomości nie był podnoszony od dwóch lat, te 7 proc. to mniej więcej poziom inflacji. Alternatywą było to, aby podatek podnieść rzadziej, ale skokowo. Myślę, że jest to mniej dolegliwe, jeżeli odbywa się to systematycznie liniowo, a nie skokowo. Wzrost stawek dla przeciętnego mieszkania wyniesie 4-5 zł na rok”

reklama

Prezydent Piotr Grzymowicz zabrał głos w sprawie oszczędności miasta:
„Powinniśmy zwiększać dochody w sposób racjonalny i przemyślany a także obniżać wydatki bieżące. Szukamy cały czas oszczędności, większych dochodów, które są ograniczone ustawami.”

Według wstępnych wyliczeń podatek od nieruchomości ma zagwarantować miastu kwotę około 4,3 mln. Za uchwałą głosowało 14 racjów, a 5 wstrzymało się od głosu.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo

czynsze na mieszkania komunalne tez podwyzszone o 120 % KTO TO SLYSZAL ZEBY za czynsz czlowiek placil 1000 zl a najnizsza krajowa 1600

zwykły człowiek

Szukają oszczędności w naszych kieszeniach. Niech sobie obniżą pensje i diety… 🙁

XYZ

POwscy złodzieje ! Jak szukacie dziady oszczędności pracujcie za darmo i zrezygnujcie z diet !! Tylko ludzi by łupili, jak nie śmieci, to woda, jak nie woda to podatek. TFU ! Po to was wybraliśmy ???