fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Historyczny moment. Może powstać nowa Hala Urania! Jest jedno „ale”

To, że Urania wymaga gruntownych zmian, nie jest tajemnicą. Najpierw rozpisany, a potem rozstrzygnięty konkursu był jednym z najważniejszych kroków w kierunku przebudowy hali.

W 2016 roku prezydent Grzymowicz mówił tak: – Hala nadal wypełnia swoje funkcje, ale przestała spełniać oczekiwania korzystających z niej.

Urania powstawała w latach 1973-78. W 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs na koncepcję. Dodatkowo wygrała pracownia z naszego miasta.

Prace zostały jednak wstrzymane na lata. Dziś pojawiło się światełko w tunelu. Dobre wieści na Facebooku ogłosił radny Łukasz Łukaszewski: – Trzymajcie kciuki – pojawiła się szans na budowę nowej Hali „Uranii”. W unijnym budżecie marszałka województwa znalazły się na ten cel pieniądze, a dokładnie 132 mln zł. Teraz wszystko zależy od Brukseli, która ma zatwierdzić wprowadzone zmiany. To także wielkie wyzwanie dla Miasto Olsztyn, musimy znaleźć około 30 mln zł w swoim budżecie. Jeżeli teraz tego nie zrobimy, to kolejna taka możliwość może się już nie powtórzyć!

3 KOMENTARZE

 1. urzędnicy bardzo łatwo wydają pieniążki podatników…
  Ale nie pamiętam, żeby coś pożytecznego i rzetelnego zrobili… albo badziew, alb debilizm, albo premie za nic.
  Życzę im, żeby na stałe nie mieli na własne wypłaty. Niech nauczą się na siebie zarabiać, zamiast żyć na cudzym grzbiecie

  • Na wypłaty dla strajkujących nauczycieli ratusz znalazł kasę, mimo że nie był zobowiązany. Wniosek prosty – ratusz jest źle zarządzany. Jak Grzymowicz sobie nie radzi, to niech zrezygnuje. Jestem pewien, że wtedy pieniądze się znajdą. Mądry włodarz miasta prowadzi politykę przychylną rządzącym, niezależnie od opcji politycznych będących od władzy i osobistych sympatii. Nasz włodarz próbuje toczyć jakieś śmieszne wojny i generalnie wszystko byłoby ok, bo rząd ma gdzieś jakiegoś tam Grzymowicza, co groźnie rusza małym palcem w bucie, tylko że przez jego dziecinadę traci Olsztyn, bo kasa idzie gdzie indziej.

   6
   2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...