fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

7.4 C
Olsztyn
środa, 27 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nowa moda w Olsztynie. Młodzież szturmuje markety w pobliżu szkół [WIDEO]


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Kiedyś był „Projekt X”, teraz powstała nowa forma zabawy wśród olsztyńskiej młodzieży – masowe szturmowanie okolicznych sklepów na długiej przerwie. 

15-latka z Olsztyna popełniła błąd ogłaszając publicznie na Facebooku, że urządza domówkę w stylu „Projekt X”. W małym mieszkaniu w Olsztynie na imprezie pojawiło się około 250 osób. Pokazało to wtedy jaką moc mają organizowane dla zabawy wydarzenia na „fejsie”.

Tym razem zaczęło się od wpisu jednego z mieszkańców Zielonej Góry.  Mężczyzna opublikował w grupie „Hejted: Zielona Góra”, że irytują go olbrzymie kolejki, które tworzą się w sklepie. Chodziło o supermarket Lidl, który sąsiaduje z Zespołem Szkół Elektronicznych i Samochodowych. Przeszkadzało mu, że podczas przerw uczniowie chodzą tam na zakupy. Kupują po batoniku, ale przez to tworzą się spore kolejki.

Post wzbudził ogromne emocje. Ktoś zaproponował akcję masowego chodzenia na zakupy. Tak wyszło, że przyszła prawie cała szkoła. Nie wszyscy kupowali produkty. Miała to być forma buntu przeciwko narzekającym mieszkańcom.

Akcja spodobała się młodzieży w innych miastach Polski. Zaczęła przybierać też inne formy. W Radomiu pod Żabką uczniowie domagali się więcej hot dogów.

Moda dotarła również do Olsztyna. We wrześniu uczniowie „elektronika” masowo wybrali się do Lidla.

Inny przebieg miał wczorajszy (28.10) szturm na Żabkę pod LO XI na ul. Kołobrzeskiej. Uczniowie skrzyknęli się poprzez wydarzenie na Facebooku (zostało już usunięte). Dowiedziała się o tym dyrekcja szkoły, która próbowała powstrzymać młodzież. Wywieszona została kartka zakazującą opuszczanie szkoły.

Jak widać na opublikowanym filmiku, chętnych do wyjścia ze szkoły było sporo.

Ostatecznie „nalot’ się jednak odbył.

8 KOMENTARZE

 1. Czym te „gendery” teraz się jarają?. Lepiej niech w piłę grają albo inne sporty uprawiają. Jakbym pracował w Lidlu to bym specjalnie otworzył jedną kasę. Mieszkańcy jak narzekają to niech nie dają dzieciakom pieniędzy tylko każą sobie robić śniadanie do szkoły. Tylko sami niech nie robią bo wstyd dla takiego dużego gendera robić śniadanie.

 2. Zamykanie drzwi przez dyrekcję było ryzykowne. Oglądając film widać jak uczniowie przebywają w „ścisku” ,wystarczyło głupie hasło i mogliby się startować w panice lub gdyby wybuchł pożar…. Więcej fantazji drogie” ciało pedagogiczne „,pracujecie z młodzieżą.

 3. Każda szkoła ma swój statut i regulamin…a jeśli do niej jesteś zapisany to musisz tego przestrzegać….bez względu czy to podstawówka czy technikum i jesteś już pelnoletni…..
  prawo oświatowe, art. 68 ust. 1 pkt 3 oraz pkt 6 mamy następujące zapisy:

  Dyrektor szkoły lub placówki w szczególności:

  […]

  3) sprawuje opiekę nad uczniami oraz stwarza warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego poprzez aktywne działania prozdrowotne;

  […]

  6) wykonuje zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę lub placówkę;

  Oznacza to w praktyce tyle, że jeśli uczeń wyjdzie ze szkoły na własną rękę i – nie daj Boże – wpadnie pod samochód, odpowiada za to dyrektor. Rodziców nie będzie obchodziło, czy uczeń przeskoczył przez szkolny płot i pobiegł w te pędy przez jezdnię w nieoznakowanym miejscu. Będą winić szkołę i będą mieli ku temu podstawę prawną. A za to już grozi kryminał. Dlatego też dość rzadko zdarzają się szkoły, które w swoim statucie pozwalają pełnoletnim uczniom na wychodzenie ze szkoły na przerwach.

 4. Art. 189. § 1. Kto pozbawia człowieka wolności,
  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  § 2. Jeżeli pozbawienie wolności trwało dłużej niż 7 dni, sprawca
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 3. Jeżeli pozbawienie wolności, o którym mowa w § 1 lub 2, łączyło się ze szczególnym udręczeniem, sprawca
  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

  2
  7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs