Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
6 C
Olsztyn
niedziela, 23 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Kończy się sezon nawigacyjny na Wielkich Jeziorach Mazurskich

reklama

Od wtorku zamknięty będzie szlak żeglugowy Wielkich Jezior Mazurskich – poinformowało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Zakończenie sezonu nawigacyjnego nie oznacza zakazu żeglugi, ale od tej pory wodniacy pływają na własną odpowiedzialność.

Komunikat nawigacyjny o zamknięciu dla żeglugi szlaku żeglugowego systemu Wielkich Jezior Mazurskich przed sezonem zimowym wydał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Zamknięty będzie zarówno liczący ponad 86 km główny szlak – od jeziora Roś w Piszu do rzeki Węgorapy w Węgorzewie – jak i szlaki boczne.

„Do czasu wystąpienia pierwszych zjawisk lodowych, dopuszcza się żeglugę na tych szlakach z zachowaniem szczególnej ostrożności, wyłącznie na własną odpowiedzialność i ryzyko armatora” – wskazano w komunikacie.

reklama

Również od wtorku na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich wyłączony będzie system ostrzegawczy przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, który wznowi pracę dopiero w przyszłym sezonie nawigacyjnym, czyli na wiosnę. Rozpoczyna się demontaż oznakowania żeglugowego, tj. pływających boi, a częściowo także oznakowania brzegowego na szlakach.

Natomiast już 30 września zakończyły swoje dyżury wodne karetki Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, stacjonujące w Sztynorcie, Giżycku, Rynie i Wierzbie.

Podczas minionego sezonu – trwającego od początku czerwca – pływające załogi medyczne MOPR udzieliły pomocy blisko 250 poszkodowanym na wodzie, a także na lądzie w pobliżu brzegów jezior. Wzywano je m.in. do ofiar wypadków, tonących, osób z urazami i oparzeniami albo po ciężkich reakcjach alergicznych.

reklama

luty, 2020

25LUT18:00ŻYCIE CZŁOWIEKA GODNEGOZajezdnia trolejbusowa, KnosałyKategoria wydarzenia:Darmowe,Hobby,Spotkania

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X