Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4.4 C
Olsztyn
piątek, 22 Listopad, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Co? Gdzie? Kiedy?

listopad, 2019

24LIS11:00Koncert Rodzinny - Bajeczna przygodaFilharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

W Wielkiej Brytanii wygrała Koalicja Obywatelska przed SLD i PiS

reklama

W Wielkiej Brytanii w niedzielnych wyborach do polskiego parlamentu wyraźnie wygrała Koalicja Obywatelska, wyprzedzając Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Prawo i Sprawiedliwość – wynika z opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą protokołów.

Jak dotychczas PKW ogłosiła na swojej stronie internetowej wyniki z 48 spośród 54 obwodów do głosowania utworzonych na terenie Zjednoczonego Królestwa, ale w sześciu brakujących nie było zarejestrowanych tylu wyborców, by mogły one zmienić kolejność poszczególnych komitetów.

W wyborach do Sejmu KO uzyskała w tych 48 obwodach 27 884 głosy. Na drugim miejscu znalazł się SLD z wynikiem 17 515 głosów, na trzecim PiS – 14 952, a dalej Konfederacja – 11082 głosy i Polskie Stronnictwo Ludowe – 3162 głosy.

reklama

KO wygrała w 46 spośród 48 obwodów, w których ogłoszono wyniki. Wyjątkami są: obwód 302 w Polskim Centrum Kultury i Edukacji w Edynburgu oraz 308 w Calton Heritage & Learning Centre w Glasgow. W obu niewielką różnicą głosów wyprzedziło ją SLD. Jeśli chodzi o drugie miejsca, to SLD zdobyło je w 22 obwodach, PiS w 21, w trzech uplasowała się na nim Konfederacja, a we wspomnianych dwóch – KO.

Do udziału w tegorocznych wyborach parlamentarnych zarejestrowano 97 859 obywateli polskich mieszkających lub przebywających na terenie Zjednoczonego Królestwa, co jest rekordowym wynikiem i ponad 50-procentowym wzrostem w porównaniu z głosowaniem przed czterema laty. Jednak ogólna liczba głosów oddanych w tych 48 obwodach – niespełna 75 tys. – wskazuje, że część z osób, które się zarejestrowały, ostatecznie nie poszła na wybory.

W całych wyborach w Polsce zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, które według pełnych wyników zdobyło 43,59 proc. głosów, podczas gdy Koalicja Obywatelska – 27,40 proc.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

JASAMtozrobię! Olsztyński market budowlany w niezwykły sposób chce dotrzeć do klientów

Sieć marketów budowlanych JASAM wychodzi z szalenie ciekawą inicjatywą i uruchamia swój kanał na YouTube! Debiutancki cykl "JASAMtozrobię", skupia się wokół pomocy instruktażowej przy...

RABATOL.PL

X