fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W Wielkiej Brytanii wygrała Koalicja Obywatelska przed SLD i PiS

W Wielkiej Brytanii w niedzielnych wyborach do polskiego parlamentu wyraźnie wygrała Koalicja Obywatelska, wyprzedzając Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Prawo i Sprawiedliwość – wynika z opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą protokołów.

Jak dotychczas PKW ogłosiła na swojej stronie internetowej wyniki z 48 spośród 54 obwodów do głosowania utworzonych na terenie Zjednoczonego Królestwa, ale w sześciu brakujących nie było zarejestrowanych tylu wyborców, by mogły one zmienić kolejność poszczególnych komitetów.

W wyborach do Sejmu KO uzyskała w tych 48 obwodach 27 884 głosy. Na drugim miejscu znalazł się SLD z wynikiem 17 515 głosów, na trzecim PiS – 14 952, a dalej Konfederacja – 11082 głosy i Polskie Stronnictwo Ludowe – 3162 głosy.

KO wygrała w 46 spośród 48 obwodów, w których ogłoszono wyniki. Wyjątkami są: obwód 302 w Polskim Centrum Kultury i Edukacji w Edynburgu oraz 308 w Calton Heritage & Learning Centre w Glasgow. W obu niewielką różnicą głosów wyprzedziło ją SLD. Jeśli chodzi o drugie miejsca, to SLD zdobyło je w 22 obwodach, PiS w 21, w trzech uplasowała się na nim Konfederacja, a we wspomnianych dwóch – KO.

Do udziału w tegorocznych wyborach parlamentarnych zarejestrowano 97 859 obywateli polskich mieszkających lub przebywających na terenie Zjednoczonego Królestwa, co jest rekordowym wynikiem i ponad 50-procentowym wzrostem w porównaniu z głosowaniem przed czterema laty. Jednak ogólna liczba głosów oddanych w tych 48 obwodach – niespełna 75 tys. – wskazuje, że część z osób, które się zarejestrowały, ostatecznie nie poszła na wybory.

W całych wyborach w Polsce zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, które według pełnych wyników zdobyło 43,59 proc. głosów, podczas gdy Koalicja Obywatelska – 27,40 proc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...