12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Drogi w regionie – 3 zabitych, 9 rannych

Strona główna Wiadomości Na sygnale Drogi w regionie - 3 zabitych, 9 rannych
reklama

To tragiczny bilans drogowy wigilii Święta Niepodległości (10.11) na Warmii i Mazurach. Policjanci z regionu pracowali tego dnia na miejscu aż 9 wypadków. 

Do jednego z nich doszło już przed godz. 7 na drodze Lidzbark Welski – Nowy Zieluń. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego z niewyjaśnionych przyczyn 36-letni kierowca renault zjechał na lewe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Mieszkaniec Iławy uderzył w drzewo i niestety zginął na miejscu. Dwoje pasażerów trafiło do szpitala.

reklama

Tuż po godz. 17.00 nidziccy policjanci otrzymali zgłoszenie o tragicznym wypadku, do którego doszło  na drodze Napiwoda – Wikno.  – Jak wstępnie ustalono, kierujący pojazdem ciężarowym najprawdopodobniej nieprawidłowo zabezpieczył element podpory pojazdu, który podczas jazdy wysunął się do osi jezdni na przeciwległy pas drogi – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Niestety, w ten element uderzył 36-letni kierowca mercedesa jadący w przeciwnym kierunku. Mieszkaniec Nidzicy poniósł śmierć na miejscu.

policja wypadek nidzica 3

Kilkanaście minut później szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku z udziałem pieszego. Na trasie Szczytno – Nowiny kierujący fordem najprawdopodobniej uderzył w mężczyznę, który miał się poruszać środkiem jezdni w tym samym kierunku bez żadnych elementów odblaskowych. Pieszy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. 61-letni kierowca forda był trzeźwy.

Okoliczności i przyczyny wszystkich zdarzeń drogowych wyjaśniają policjanci.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma