fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Ukiel bez nagrody, ale w finale

OlsztynUkiel bez nagrody, ale w finale

Projekt olsztyńskiego kompleksu został zaprezentowany w czasie prestiżowego World Architecture Festival w Singapurze.

reklama

Jest to największe tego typu wydarzenie na świecie. Każdego roku przyciąga tysiące przedstawicieli branży, a sam festiwal śledzi rzesza zainteresowanych architekturą. W czasie trwania imprezy odbywają się dziesiątki spotkań, seminariów, rozmów na temat trendów – podkreśla Urząd Miasta Olsztyna. Pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku w Barcelonie. W 2012 roku festiwal został przeniesiony do Singapuru.

W finale znalazło się 300 projektów rywalizujących w 31 kategoriach. Do konkursu wpłynęło ponad 700 prac z 47 krajów całego świata. W gronie finalistów, jako jedyna z Polski, znalazła się pracownia Dżus Gk, która zaprojektowała Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. W kategorii prospołecznych projektów Civic and Community olsztyńska propozycja rywalizowała z dwunastoma innymi.

reklama

Podczas spotkania z jurorami przedstawiliśmy architektoniczne założenia projektu – tłumaczy Grzegorz Dżus. – Chodziło o otwarcie miasta na jezioro. Budynki ustawiliśmy prostopadle do wody, wpasowaliśmy je w pobliską roślinność.

Podczas prezentacji oceniający dowiedzieli się także o tym, jak zmieniło się życie miasta po otwarciu centrum, jakie nowoczesne technologie zastosowano na jego terenie – opowiadano o elektronicznym systemie obsługi klienta, inteligentnym systemie oświetlenia i systemie liczenia klientów.

reklama

Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, była chwalona przez przedstawicieli sądu konkursowego. Wielu uczestników zadawało pytania, proponowało nawiązanie kontaktu. Wygrała jednak inna praca – Cam Thanh Community House z Wietnamu.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji