reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

58-latek zaatakował policjanta. Był agresywny, szarpał i obrażał

Wiadomości58-latek zaatakował policjanta. Był agresywny, szarpał i obrażał

Sytuacja szybko się zaostrzyła. Konieczne było wezwanie wsparcia.

Policyjna interwencja zakończyła się zatrzymaniem agresywnego 58-latka. Mężczyzna podczas awantury miał dopuścić się poważnych naruszeń wobec funkcjonariusza.

reklama

Domowa awantura w gminie Wielbark

Do zdarzenia doszło w środę, 6 maja, przed godziną 22:00 na terenie gminy Wielbark. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Na miejsce skierowano dzielnicowego miasta i gminy Wielbark.

Po przybyciu funkcjonariusz zastał 58-letniego mieszkańca gminy Wielbark oraz 37-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Jak ustalili policjanci, obaj byli pod wpływem alkoholu.

reklama

Policjant został zaatakowany podczas interwencji

W trakcie wykonywania czynności służbowych starszy z mężczyzn miał zachowywać się agresywnie wobec interweniującego policjanta. Nie wykonywał poleceń, używał wulgarnych słów i kierował obraźliwe komentarze pod adresem funkcjonariusza.

Według ustaleń policji sytuacja szybko się zaostrzyła. 58-latek miał naruszyć nietykalność cielesną mundurowego, odpychając go oraz szarpiąc za elementy umundurowania. Policjant obezwładnił agresywnego mężczyznę i wezwał wsparcie.

58-latek usłyszał zarzuty

Zatrzymany mieszkaniec gminy Wielbark po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz znieważenia policjanta podczas wykonywania obowiązków służbowych. Odpowie również za wykroczenia związane z niestosowaniem się do poleceń funkcjonariusza i zakłócaniem spokoju.

„Za popełnione przestępstwa 58-latkowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie.

źródło: KPP Szczytno

Jak oceniasz działania policji w sytuacjach interwencyjnych?
Loading ... Loading ...

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Jak ograniczyć straty materiału podczas gięcia blachy?

Gięcie blachy może wydawać się prostą operacją, jednak w praktyce nawet niewielkie błędy w ustawieniu maszyny, przygotowaniu materiału lub pomiarze detalu prowadzą do powstawania odpadów.

Ile trwa podróż z Warszawy do Lwowa i od czego zależy czas przejazdu?

Podróż między Warszawą a Lwowem należy do najpopularniejszych tras międzynarodowych wybieranych zarówno przez turystów, jak i osoby podróżujące służbowo, studentów czy odwiedzających rodzinę.

Gdzie kupić narzędzia Makita?

Narzędzia Makita to profesjonalny sprzęt budowlany zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach.

Woda z bąbelkami zawsze pod ręką – syfony do gazowania wody dla osób, które piją więcej wody na co dzień

Regularne picie wody brzmi prosto, ale w praktyce wiele osób sięga po nią dopiero wtedy, gdy pojawia się pragnienie.

Łóżko rehabilitacyjne dla seniora – na jakie funkcje zwrócić uwagę?

Wraz z wiekiem codzienne czynności, takie jak wstawanie, zmiana pozycji czy odpoczynek, mogą wymagać dodatkowego wsparcia.

Nowy Punkt Pobrań Diagnostyki już otwarty. Specjalna oferta dla mieszkańców Olsztyna

Diagnostyka zaprasza do nowego punktu na Mochnackiego 13 (nieopodal Mostu Jana, przy sklepie Grosik). Promocyjna oferta na badania trwa.

Dwustopniowa implantacja zębów we Lwowie: klasyczny protokół krok po kroku

Wśród metod odbudowy zębów implantacja dwustopniowa pozostaje najbardziej przewidywalnym i najlepiej przebadanym rozwiązaniem.

Joga – na co pomaga i jak zacząć?

Joga od lat przyciąga osoby, które chcą holistycznie zadbać o swoje zdrowie.

Drugie mieszkanie w cieplejszym klimacie. Jak przygotować się do zakupu?

Myśl o własnym kącie nad morzem pojawia się u wielu osób, które spędziły kilka urlopów w wynajętym apartamencie i zaczęły liczyć, ile płacą za najem w ciągu kilku lat.

Doktor Marek Mikołajczyk ostrzega przed marszem alergicznym u dzieci

Eksperci ze szpitala w Ameryce: które objawy powinny zaniepokoić rodziców?

Lewica zatrzymała się w Olsztynie. Marszałek Czarzasty i Biejat rozmawiali z mieszkańcami

Lewica liczy na większe poparcie. W Olsztynie pokazała swoje priorytety.

Eko-rewolucja przy ul. Sikorskiego. Jak osiedle TEMPO obniży rachunki swoich mieszkańców

Nowoczesne osiedle TEMPO udowadnia, że ekologia i zaawansowana innowacja techniczna mogą iść w parze z wymiernymi korzyściami finansowymi dla mieszkańców.

Faktura wysłana, ale czy poprawnie? Przewodnik po KSeF dla przedsiębiorców

Wysłanie faktury do systemu nie oznacza automatycznie, że dokument został przyjęty i uznany za prawidłowy.
reklama
reklama