27 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rzucił się na policjantów z nożem i metalową pałką

SzczytnoRzucił się na policjantów z nożem i metalową pałką

Policyjny patrol został wezwany na interwencję, przez mężczyznę, który twierdził, że potrzebuje pomocy. Zupełnie niespodziewanie zgłaszający 30-latek zaatakował policjantów, gdy ci dojechali na miejsce. Napastnik uzbrojony w nóż został szybko obezwładniony i zatrzymany. Usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

We wtorek (21.01) około godz. 17:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie pochodzące od 30-letniego mężczyzny, który twierdził, że pilnie potrzebuje pomocy. Z uwagi na utrudniony kontakt ze zgłaszającym, na miejsce od razu został skierowany patrol interwencyjny. Na miejscu policjanci zastali 30-latka siedzącego na krawężniku przed blokiem. Gdy wysiedli z radiowozu, aby ustalić jaki był powód zgłoszenia, 30-latek nieoczekiwanie ruszył w ich kierunku, wymachując przy tym nożem i metalową pałką. Wykrzykiwał przy tym groźby w kierunku funkcjonariuszy.

Napastnik nie reagował na wezwania policjantów do uspokojenia się, a gdy zobaczył z daleka nadjeżdżający drugi radiowóz zaczął uciekać w kierunku bloków. Tą groźną sytuację i biegnącego z niebezpiecznymi przedmiotami w ręku mężczyznę, zauważył również przejeżdżający obok inny policjant z tej jednostki, będący w tym czasie na wolnym. Funkcjonariusz bez chwili namysłu zatrzymał się i wsparł swoich kolegów. Zaskoczył 30-latka wymachującego nożem zachodząc go od tyłu i doprowadził do tego, że napastnik został przez policjantów obezwładniony.

reklama

30-letni mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi. Jak się okazało, w trakcie interwencji był nietrzeźwy. Wczoraj (24.01.2020) usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Okazało się także, że mieszkaniec Szczytna był poszukiwany przez sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia