Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
6 C
Olsztyn
sobota, 22 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Rzucił się na policjantów z nożem i metalową pałką

reklama

Policyjny patrol został wezwany na interwencję, przez mężczyznę, który twierdził, że potrzebuje pomocy. Zupełnie niespodziewanie zgłaszający 30-latek zaatakował policjantów, gdy ci dojechali na miejsce. Napastnik uzbrojony w nóż został szybko obezwładniony i zatrzymany. Usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (21.01) około godz. 17:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie pochodzące od 30-letniego mężczyzny, który twierdził, że pilnie potrzebuje pomocy. Z uwagi na utrudniony kontakt ze zgłaszającym, na miejsce od razu został skierowany patrol interwencyjny. Na miejscu policjanci zastali 30-latka siedzącego na krawężniku przed blokiem. Gdy wysiedli z radiowozu, aby ustalić jaki był powód zgłoszenia, 30-latek nieoczekiwanie ruszył w ich kierunku, wymachując przy tym nożem i metalową pałką. Wykrzykiwał przy tym groźby w kierunku funkcjonariuszy.

Napastnik nie reagował na wezwania policjantów do uspokojenia się, a gdy zobaczył z daleka nadjeżdżający drugi radiowóz zaczął uciekać w kierunku bloków. Tą groźną sytuację i biegnącego z niebezpiecznymi przedmiotami w ręku mężczyznę, zauważył również przejeżdżający obok inny policjant z tej jednostki, będący w tym czasie na wolnym. Funkcjonariusz bez chwili namysłu zatrzymał się i wsparł swoich kolegów. Zaskoczył 30-latka wymachującego nożem zachodząc go od tyłu i doprowadził do tego, że napastnik został przez policjantów obezwładniony.

reklama

30-letni mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi. Jak się okazało, w trakcie interwencji był nietrzeźwy. Wczoraj (24.01.2020) usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Okazało się także, że mieszkaniec Szczytna był poszukiwany przez sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia.

reklama

luty, 2020

22LUT16:00Olsztyn | Waldemar Malicki - Klasyka po bandzieFilharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoKWP Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X