Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
wtorek, 3 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Dwie osoby poparzone w wybuchu butli z gazem [FOTO]

reklama

Dwie osoby przewieziono we wtorek do szpitala po wybuchu butli z gazem i pożarze w czterorodzinnym budynku mieszkalnym. Eksplozja uszkodziła jedną ze ścian nośnych budynku.

Jak powiedziała st. sierż. Anna Baluta z kętrzyńskiej policji, w jednym z mieszkań budynku w Sławkowie, podczas podłączania butli z gazem doszło do jej rozszczelnienia, w wyniku czego nastąpił wybuch, który spowodował pożar.

„Obrażenia odniosło dwóch mężczyzn; 78-letni i 22-letni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mają oparzenia rąk i nóg oraz głów. Zostali przewiezieni do szpitala w Mrągowie i Bartoszycach” – dodała.

reklama

Poszkodowanych ewakuowali i opatrzyli wstępnie na miejscu strażacy. Pozostałe trzy rodziny, mieszkające w tym parterowym budynku z użytkowym poddaszem, wyszły samodzielnie.

Według komendanta kętrzyńskiej straży pożarnej bryg. Szymona Sapiehy pożar objął niemal całe mieszkanie, w którym doszło do eksplozji. „Obecnie trwają jeszcze działania dogaszające i zabezpieczamy miejsce zdarzenia” – mówił.

Komendant poinformował również, że wybuch uszkodził jedną ze ścian nośnych, więc naruszona konstrukcja budynku może grozić zawaleniem. Dodał, że powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał już zakaz użytkowania tego budynku. Na miejscu są pracownicy gminy Kętrzyn, którzy powinni zapewnić mieszkańcom lokale zastępcze.

W akcji gaśniczej brało udział kilkudziesięciu strażaków z Kętrzyna oraz OSP w Korszach, Reszlu i Karolowie.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia kętrzyńska policja pod nadzorem prokuratury.

reklama

grudzień, 2019

24GRU(GRU 24)19:00Kamikaze Night w Beretta Pub!Beretta Pub, Kołłątaja 22

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Znany celebryta będzie walczył na Gali MMA w Olsztynie! Czy przegra?

Pochodzący z Olsztyna zawodnik 13 grudnia wystąpi na gali Celtic Gladiator w Olsztynie! Bilety dostępne na: KupBilecik.pl Dla Alana Kwiecińskiego (27 l.) będzie to czwarta walka,...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X