fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Leśnik natrafił na plantację narkotyków

Podczas prac gospodarczych w lesie robotnicy leśni odkryli plantację marihuany. Dochodzenie w sprawie nielegalnej uprawy konopi indyjskich wszczęła miejscowa policja.

Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Pietrzak poinformował w czwartek, że krzaki konopi rosły w donicach wkopanych w ziemię. Były ukryte w sześcioletnim modrzewiowym młodniku, w głębi lasu, ok. trzech km od najbliższej drogi publicznej.

Według informacji przekazanych przez rzecznika na nielegalną plantację natrafiono, gdy miejscowy leśniczy udzielał instruktażu robotnikom leśnym, jakie prace mają wykonać w tym miejscu. O znalezisku nadleśnictwo Lidzbark powiadomiło natychmiast policję. Odkrycia dokonano na początku lipca, ale wcześniej nie podawano tego do publicznej wiadomości.

„Robotnicy leśni znaleźli najpierw sześć krzaków, a dzień później kolejnych dziesięć. Potwierdziły się podejrzenia, że są to krzaki konopi indyjskich. W tej chwili prowadzone jest dochodzenie, które ma wyjaśnić w jakich okolicznościach i za czyją sprawą znalazły się one w tym miejscu” – powiedziała sierż. szt. Justyna Nowicka z komendy powiatowej policji w Działdowie.

Za nielegalną uprawę konopi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, a za prowadzenie uprawy mogącej dostarczyć środki odurzające w znacznej ilości grozi do ośmiu lat więzienia.

ŹródłoPAP

3 KOMENTARZE

  1. Policja powinna służyć obywatelom tak jak wszystkie inne służby- sama nazwa już na to wskazuje. Takie akcje jak to to nic innego jak marnowanie ciężko zarobionych pieniędzy podatników i zmarnowany czas policji. A wszystko tylko dlatego, że politycy którym w teorii bynajmniej tak samo płacimy za ułatwianie nam życia, nie zmienili jeszcze tego chorego prawa. BILANS PO TAKIEJ AKCJI JEST W RZECZYWISTOŚCI UJEMNY BO TAKIE COŚ NIKOMU NIE PRZYNOSI NIC DOBREGO.

    11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...