-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rekordowy przemyt papierosów w mercedesie

WiadomościRekordowy przemyt papierosów w mercedesie

Celnicy z przejścia w Grzechotkach zatrzymali Rosjanina, który w mercedesie ukrył ponad 7,3 tys. paczek papierosów o wartości 70 tys zł. Celnicy przyznali, że papierosów nie było tylko w kołach i drzwiach pojazdu. W Ełku zaś wykryto nielegalny magazyn papierosów i spirytusu.

reklama

Rzecznik prasowy KAS w Olsztynie Ryszard Chudy poinformował, że zatrzymany w Grzechotkach Rosjanin chciał wjechać do Polski. Ponieważ pies celników sygnalizował, że w mercedesie Rosjanina mogą być papierosy, samochód prześwietlono promieniami rentgenowskimi.

„Z uzyskanego obrazu wynikało, że – poza kołami i drzwiami pojazdu – papierosy są poukrywane dosłownie wszędzie. By wydobyć schowane w aucie papierosy troje celników intensywnie pracowało ponad 4 godziny. W sumie w mercedesie Rosjanina ukryto 7359 paczek papierosów. To największa kontrabanda wykryta na tym przejściu od jego otwarcia w roku 2010” – podał Chudy. Dodał, że wartość przemytu to ponad 70 tys. zł.

Straż Graniczna zatrzymała sklepikarza
reklama

„Przerobiony pojazd zajęto, zaś wobec podróżnego wszczęto postępowanie karne skarbowe. Ponadto skierowano do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach wniosek o cofnięcie Rosjanina do Obwodu Kaliningradzkiego i orzeczenie zakazu wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat. Wniosek został uwzględniony” – poinformował Chudy.

Kontrabandę przejęli także funkcjonariusze straży granicznej z Gołdapi, którzy w garażu w Ełku wykryli „magazyn” nielegalnych papierosów i spirytusu o łącznej wartości 111 tys. zł. Papierosy (153 tys. sztuk luzem, bez paczek) poskładane były w kartonach. Spirytus natomiast – w sumie 45 litrów 83 proc. alkoholu – przechowywany był w bańkach 5-litrowych. Rzecznik prasowa straży granicznej Mirosława Aleksandrowicz podała, że wartość towarów przechwyconych w garażu to 111 tys zł. „Funkcjonariusze straży granicznej na poczet przyszłej kary zabezpieczyli środki finansowe w kwocie 16 370 zł” – podała Aleksandrowicz.

W Kętrzynie w Strzeżonym Ośrodku dla cudzoziemców miały miejsce niecodzienne odwiedziny
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
W Kętrzynie w Strzeżonym Ośrodku dla cudzoziemców miały miejsce niecodzienne odwiedziny
Nowy komendant Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej