25-letni kierowca na obwodnicy podjął decyzję, która mogła mieć poważne konsekwencje. Licznik wskazał znacznie więcej, niż dopuszcza prawo. Policja nie kryje: to była skrajna nieodpowiedzialność.
173 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h
Do zdarzenia doszło na obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego. 23 lutego funkcjonariusze ruchu drogowego poinformowali o kontroli prędkości, podczas której zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który znacząco przekroczył dopuszczalny limit prędkości.
Pomiar wykazał 173 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego.
Deszcz i mokra nawierzchnia zwiększały zagrożenie
Tego dnia warunki na drodze były dalekie od idealnych. Była odwilż, padał deszcz, a nawierzchnia była kompletnie mokra, co znacząco wydłuża drogę hamowania i zwiększa ryzyko poślizgu.
„Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych” – przypominają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.
Surowe konsekwencje dla kierowcy
Niebezpieczna jazda zakończyła się wysoką karą finansową oraz punktami karnymi. 25-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz otrzymał 15 punktów karnych.
To konsekwencje, które mogą mieć wpływ na jego dalsze uprawnienia do kierowania pojazdami. Policja apeluje o rozsądek i przestrzeganie przepisów, szczególnie w sytuacjach, gdy warunki drogowe są niekorzystne.
źródło: KPP Nowe Miasto Lubawskie