fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 4 grudnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Pilne! Olsztyńska prokuratura zakończyła śledztwo ws. śmierci Radka

Wiadomości Pilne! Olsztyńska prokuratura zakończyła śledztwo ws. śmierci Radka

Parę dni temu pisaliśmy o tym, że prywatny detektyw zakończył własne dochodzenie ws. śmierci zaginionego Radka. Dziś również rzecznik prokuratury poinformowało o zakończeniu śledztwa. 

W toku postępowania nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Południe w Olsztynie przesłuchano wszystkich świadków uczestniczących w imprezie sylwestrowej na ul. Stawigudzkiej oraz zebrano dane telekomunikacyjne. Wcześniej prokurator zdecydował się połączyć dwa odrębne śledztwa w jedno. Pierwsze dotyczyło pozbawienia wolności, a drugie nieumyślnego spowodowania zgonu Radosława Zalewskiego.

W piątek (28.06) do sprawy odniósł się prywatny detektyw Bartosz Weremczuk. Prawie od samego początku prowadził własne śledztwo w sprawie zaginięcia Radosława. To on złożył do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, czy przesłuchiwał organizatorów imprezy na wariografie. Na Facebooku poinformował, że zakończył swoje czynności w tej sprawie i odrzucił stawiane pierwotnie hipotezy. – Ostateczne ustalenia wskazują, że do śmierci Radka Zalewskiego nie przyczyniły się osoby trzecie, a jego ciało nie było przenoszone. Na jego ciele znaleziono tylko ślady walki o życie – można przeczytać w oświadczeniu na stronie Detektyw Weremczuk & Wspólnicy. Dalej stawia pytanie nad którym wiele osób się zastanawiało: – Dlaczego chłopak wbiegł w tereny bagienne?
Odpowiedź na to może być niestety prozaiczna: – Nieznajomość miasta, alkohol i …. dziki, które w miejscu znalezienia zwłok Radka widywane są bardzo często. Czy właśnie strach przed atakiem zauważonego dzika, był powodem udania się w ten niebezpieczny teren? Nigdy się nie dowiemy…

W rozmowie z TKO Prokurator Okręgowy Cezary Fiertek poinformował nas, że sprawa śmierci Radosława została umorzona nieprawomocnym postanowieniem Prokuratora Rejonowego Olsztyn-Południe w Olsztynie z dnia 28.06. Dodaje: – Według oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok denata przyczyną śmierci było utoniecie.

Czy to koniec historii, którą żyła cała Polska? Skontaktowaliśmy się z adwokat Anną Malinowską, która reprezentuje rodzinę zmarłego Radka. Poinformowała nas, że rodzina wie już o umorzeniu śledztwa i zastanawia się czy działać dalej.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x