fbpx
14 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Pracowity tydzień strażników granicznych

OlsztynPracowity tydzień strażników granicznych

W ręce funkcjonariuszy Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wpadły kolejne nielegalne towary akcyzowe. Mundurowi ujawnili 42 tys. sztuk papierosów różnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 27 tys. złotych.

reklama

W ubiegłym tygodniu na terenie drogowego przejścia granicznego w Bezledach funkcjonariusze straży granicznej i służby celnej prowadzili wspólne działania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji, przewożenia przez granicę towarów akcyzowych, narkotyków oraz broni i amunicji. W kontrolowanych pojazdach ujawnili 12 tys. sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy – podaje WMOSG.

Jednak funkcjonariusze straży granicznej sprawdzali także przestrzenie samochodów poruszających się po terenie Warmii i Mazur. W ostatnim tygodniu października mundurowi z Bezled zatrzymali do kontroli drogowej m.in. osobową mazdę w gminie Barczewo, której kierowcą był 37–letni obywatel Polski. W bagażniku pojazdu przewoził on 18 tys. sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

reklama
Straż Graniczna w Grzechotkach rozbiła gang: są olbrzymie straty państwa
Fot. Warmińsko–Mazurski Oddział Straży Granicznej.
Fot. Warmińsko–Mazurski Oddział Straży Granicznej.

Nielegalne papierosy ujawniono także w gminie Dywity – w osobowym chryslerze funkcjonariusze z Olsztyna znaleźli ich ponad 12 tys. sztuk.

Kierowcy kontrolowanych poniosą odpowiedzialność karno–skarbową.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Grzegorz
2 listopada 2015 14:44

nie lubie

Kika
2 listopada 2015 10:44

Ja juz nie pale i nie mam problemow z drogami oddechowymi.Jestem dumna bo mam jeden nalog z glowy 😉

Polecane
Ogłoszenia
Straż Graniczna w Grzechotkach rozbiła gang: są olbrzymie straty państwa
Straż Graniczna w Grzechotkach rozbiła gang: są olbrzymie straty państwa
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji