12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Pracowity tydzień strażników granicznych

Strona główna Wiadomości Pracowity tydzień strażników granicznych
reklama

W ręce funkcjonariuszy Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wpadły kolejne nielegalne towary akcyzowe. Mundurowi ujawnili 42 tys. sztuk papierosów różnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 27 tys. złotych.

W ubiegłym tygodniu na terenie drogowego przejścia granicznego w Bezledach funkcjonariusze straży granicznej i służby celnej prowadzili wspólne działania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji, przewożenia przez granicę towarów akcyzowych, narkotyków oraz broni i amunicji. W kontrolowanych pojazdach ujawnili 12 tys. sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy – podaje WMOSG.

reklama

Jednak funkcjonariusze straży granicznej sprawdzali także przestrzenie samochodów poruszających się po terenie Warmii i Mazur. W ostatnim tygodniu października mundurowi z Bezled zatrzymali do kontroli drogowej m.in. osobową mazdę w gminie Barczewo, której kierowcą był 37–letni obywatel Polski. W bagażniku pojazdu przewoził on 18 tys. sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Fot. Warmińsko–Mazurski Oddział Straży Granicznej.
Fot. Warmińsko–Mazurski Oddział Straży Granicznej.

Nielegalne papierosy ujawniono także w gminie Dywity – w osobowym chryslerze funkcjonariusze z Olsztyna znaleźli ich ponad 12 tys. sztuk.

Kierowcy kontrolowanych poniosą odpowiedzialność karno–skarbową.

reklama
reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma