fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Pracowity tydzień strażników granicznych

Wiadomości Pracowity tydzień strażników granicznych

W ręce funkcjonariuszy Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wpadły kolejne nielegalne towary akcyzowe. Mundurowi ujawnili 42 tys. sztuk papierosów różnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 27 tys. złotych.

W ubiegłym tygodniu na terenie drogowego przejścia granicznego w Bezledach funkcjonariusze straży granicznej i służby celnej prowadzili wspólne działania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji, przewożenia przez granicę towarów akcyzowych, narkotyków oraz broni i amunicji. W kontrolowanych pojazdach ujawnili 12 tys. sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy – podaje WMOSG.

Jednak funkcjonariusze straży granicznej sprawdzali także przestrzenie samochodów poruszających się po terenie Warmii i Mazur. W ostatnim tygodniu października mundurowi z Bezled zatrzymali do kontroli drogowej m.in. osobową mazdę w gminie Barczewo, której kierowcą był 37–letni obywatel Polski. W bagażniku pojazdu przewoził on 18 tys. sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Fot. Warmińsko–Mazurski Oddział Straży Granicznej.
Fot. Warmińsko–Mazurski Oddział Straży Granicznej.

Nielegalne papierosy ujawniono także w gminie Dywity – w osobowym chryslerze funkcjonariusze z Olsztyna znaleźli ich ponad 12 tys. sztuk.

Kierowcy kontrolowanych poniosą odpowiedzialność karno–skarbową.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x