Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
wtorek, 28 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Policjanci zatrzymali na mazurskich jeziorach pięciu pijanych sterników

reklama

Policjanci z wodnych patroli zatrzymali na jeziorach pięciu pijanych sterników. Policja przypomina, że sternik na łodzi ma takie same obowiązki jak kierowca auta – musi być trzeźwy.

Zespół prasowy warmińsko-mazurskiej policji poinformował, że w pierwszy weekend wakacji na Szlaku Wielkich Jezior policjanci zatrzymali pięciu pijanych sterników.

Na Jeziorze nidzkim zatrzymano mieszkańca Rucianego-Nidy, który miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, po Tałtach pływał na skuterze mężczyzna który miał 1,7 promila i nie miał uprawnień do jazdy skuterem wodnym. Pijany był także sternik motorówki na Tałtach i kolejny pływający skuterem – tym razem po Jeziorze Mikołajskim. Policjanci z Giżycka na Jeziorze Bocznym zatrzymali pływającego skuterem wodnym, który miał promil alkoholu w organizmie.

reklama

„Szlak wodny – to jak droga. Jeśli pływasz łodzią motorową i jesteś pod działaniem alkoholu na poziomie od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wynosi powyżej 0,5 promila staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności” – przypomnieli w komunikacie wodniakom warmińsko-mazurscy policjanci. Dodali, że pływając żaglówką bez silnika, kajakiem lub rowerem wodnym pod wpływem alkoholu można otrzymać grzywnę do 500 złotych.

reklama

styczeń, 2020

07GRUCały dzienWzory. Origami geometryczne Michała KosmulskiegoOlsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, al. M. J. Piłsudskiego 38Kategoria wydarzenia:Darmowe,Kultura i sztuka,Wystawy artystyczne

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X