reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Hydrant skoszony, uderzył w budynek, gnał przez Warszawską. Plaga piratów w Olsztynie!

OlsztynHydrant skoszony, uderzył w budynek, gnał przez Warszawską. Plaga piratów w Olsztynie!

Poranek na jednej z głównych ulic Olsztyna, nocne interwencje na osiedlach i kontrole drogowe, które zakończyły się surowymi konsekwencjami. Miniony weekend na Warmii i Mazurach upłynął pod znakiem niebezpiecznych zdarzeń i rażących naruszeń przepisów. Policjanci mieli pełne ręce pracy, a lista wykroczeń i przestępstw drogowych szybko się wydłużała.

reklama

Groźny wypadek na ul. Wilczyńskiego w Olsztynie. Samochód uderzył w hydrant i znak drogowy

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w niedzielę, 21 grudnia 2025 roku, po godzinie 6:30 na ul. Wilczyńskiego w Olsztynie. 39-letni kierowca toyoty z nieustalonych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył w hydrant oraz znak drogowy, a następnie zjechał z jezdni na pobocze.

Kierujący był trzeźwy, jednak ze względu na obrażenia został przewieziony do szpitala. Pasażer, który podróżował razem z nim, nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci prowadzą czynności mające wyjaśnić dokładne przyczyny zdarzenia.

reklama

Nocna kolizja na Zatorzu. Nietrzeźwy kierowca uderzył w budynek i barierki

W sobotnią noc, 20 grudnia, operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego zachowania kierowcy na osiedlu Zatorze. Mężczyzna manewrujący seatem uderzył w budynek mieszkalny oraz znajdujące się przy nim barierki.

Świadkowie podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy i nie dopuścili do jego ucieczki z miejsca zdarzenia. Skierowani na miejsce policjanci przebadali 31-latka alkomatem. Wynik był jednoznaczny – ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.

113 km/h w terenie zabudowanym. Młody kierowca stracił prawo jazdy

Sobotni wieczór na al. Warszawskiej w Olsztynie zakończył się surowymi konsekwencjami dla 22-letniego kierowcy audi. Mężczyzna rozpędził samochód do 113 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał mandat w wysokości 2000 zł oraz 14 punktów karnych. To jedna z najczęściej popełnianych, a jednocześnie najbardziej niebezpiecznych form łamania przepisów.

Przejazd na czerwonym świetle i sądowy zakaz. Kierowca był poszukiwany

Kolejna nocna interwencja miała miejsce w niedzielę przed godziną 2:00 na al. Piłsudskiego w Olsztynie. 24-letni kierowca peugeota przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, czym zwrócił uwagę policyjnych wywiadowców.

Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna prowadził samochód mimo obowiązującego sądowego zakazu. Dodatkowo był poszukiwany, ponieważ ignorował wezwania do stawienia się na czynności procesowe. Sprawa trafi do sądu, a lista konsekwencji dla kierowcy może się jeszcze wydłużyć.

Miniony weekend pokazuje, jak niewiele czasem potrzeba, by rutynowa jazda zamieniła się w poważne zagrożenie. Policja zapowiada dalsze kontrole i apeluje o rozsądek, zanim kolejna interwencja zakończy się tragicznie.

źródło: KMP Olsztyn

Przeczytaj także

reklama
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Lunch&Box – zdrowe lunche i boxy na każdą okazję z dowozem w Olsztynie

Codziennie różne menu dla każdego, idealna opcja także dla firm.

Jak zarobić więcej w 2026? Wielkie targi dla sklepów, gastronomii i hoteli już 12 marca w Olsztynie

Bezpłatne wydarzenie „Wiosenny Impuls Sprzedaży” jest skierowane do właścicieli sklepów, restauracji oraz profesjonalistów z branży HoReCa.

O czym pamiętać składając wypowiedzenie w pracy?

Z czego powinno się składać wypowiedzenie umowy o pracę?

Jak wybrać idealne łóżko dla dwulatka?

Gdy chcemy kupić łóżko dla dwulatka, bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Jakie materiały są najlepsze na klamki do drzwi?

Dlaczego stal nierdzewna dominuje w drzwiach zewnętrznych i łazienkach?

Czy torby materiałowe mogą zastąpić jednorazówki w supermarketach?

Czy torby materiałowe mogą całkowicie wyprzeć jednorazówki?

Jakie etui do tabletu zapewni ochronę podczas podróży?

Jak dobrać rozmiar i typ etui do warunków podróży?

Czy Twoja firma jest gotowa na kontrolę RODO?

Obsługa RODO, czyli outsourcing zapewniający spokój.

Najazd kablowy – mały element, który chroni wielkie instalacje

Czym jest najazd kablowy i dlaczego stał się standardem ochrony przewodów.
reklama
reklama