fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Sprawcy gwałtu ze szczególnym udręczeniem skazani na 12 lat więzienia

Polecane artykuły Sprawcy gwałtu ze szczególnym udręczeniem skazani na 12 lat więzienia

Na 12 lat więzienia skazał w piątek Sąd okręgowy w Olsztynie Krzysztofa P. i Mirosława C. za gwałt ze szczególnym udręczeniem. Obaj skazani przez 15 lat mają zakaz zbliżania się do poszkodowanej i każdy z nich ma jej zapłacić 100 tys. zł zadośćuczynienia.

Z uwagi na charakter sprawy uzasadnienie wyroku było niejawne. W sentencji sąd podał, że obaj oskarżeni mają odbywać karę w zakładach karnych, w których będzie prowadzona terapia dla osób z zaburzeniami osobowości i uzależnionych.

Po wyjściu z więzienia obaj skazani nie będą mogli się zbliżać do pokrzywdzonej na mniej niż 100 m – ma to być kontrolowane przy pomocy dozoru elektronicznego. Obaj mają zapłacić dziewczynie po 100 tys. zł za doznane przez nią krzywdy.

Wysokość kar więzienia – po 12 lat – jest zgodna z wnioskiem prokuratury.

Krzysztof P. i Mirosław C. byli wielokrotnie karani sądownie za przestępstwa przeciwko mieniu, C. także za przestępstwa związane z seksualnością. Sprawa, za którą zostali skazani w piątek, toczyła się z wyłączeniem jawności. Obaj nie przyznawali się do winy. Gdy sąd rozpoczął odczytywanie sentencji wyroku i padło stwierdzenie: „uznaje za winnych”, Krzysztof P. zaczął krzyczeć: „to nieprawda, nic takiego się nie wydarzyło, to spisek tej dziewczyny i jej matki”. Na polecenie sądu policja wyprowadziła go z sali rozpraw.

Matka P. na sądowym korytarzu powiedziała, że jej syn „na pewno będzie się odwoływać, bo to wszystko są bzdury, bo nic takiego się nie stało”.

P. i C. zarzucono wielokrotne zgwałcenie 17-letniej dziewczyny w lipcu 2016 roku w Trękusku pod Olsztynem. Szczególne udręczenie polegało na tym, że ofiara była w trakcie menstruacji, poza tym miała być straszona handlarzami ludźmi. Zdarzenie wywołało u dziewczyny zespół stresu pourazowego i epizod depresyjny.

Ofiara ani nikt z jej bliskich nie przyszli na odczytanie wyroku.

Gdy organy ścigania w 2016 roku informowały o gwałtach w Trękusku, podawano, że dziewczyna była w domu sprawców przetrzymywana kilka dni, że zatrzymani mężczyźni zbudowali specjalnie wygłuszony pokój, w którym dochodziło do gwałtów. Miały tam też być zamontowane głośniki, które miały zagłuszać ewentualne wołanie o pomoc. Z sentencji wyroku wynika, że ofiara spędziła w tym domu jedną noc, a w zarzutach nie było mowy o specjalnych pomieszczeniach.

„Oni tak mówili, bo syn miał w pokoju skóropodobną tapetę i jak robili oględziny w domu, to mówili, że to wygłuszenie. To nieprawda” – powiedziała matka P. Dodała, że dziewczyna wcale nie została zgwałcona, że swobodnie przemieszczała się po domu, w którym oprócz jej syna i jego kolegi byli też inni domownicy.

Wydany w piątek wyrok jest nieprawomocny.

Sprawcy gwałtu ze szczególnym udręczeniem skazani na 12 lat więzienia Sprawcy gwałtu ze szczególnym udręczeniem skazani na 12 lat więzienia

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x