Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
3 C
Olsztyn
poniedziałek, 24 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Lawina rezygnacji ze stanowisk na UWM. Powodem organizacja Kortowiady?

reklama

Od Kortowiady minął już prawie miesiąc, a główny organizator, czyli Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM nadal nie podsumowała tej największej imprezy w regionie. 

Tym samym bardzo wymowna staje się informacja, że przewodniczący RUSS Krystian Filipek złożył rezygnację ze stanowiska. Oficjalnym powodem są „problemy zdrowotne”. Nieoficjalnie mówi się o konflikcie przy organizacji Kortoiwady 2019 i niesmaku jaki po niej został. Na stronie RUSS zamieszczono skan pisma. Jest to głównie laurka dla rektora Ryszarda Góreckiego. – Swoje stanowisko traktowałem jako zaszczyt i całe życie będę dumny z tego, że mogłem pełnić tę funkcję i działać na rzecz naszego uniwersytetu. Jestem również bardzo szczęśliwy, że przez ostatnie dwa lata miałem okazję współpracować z panem rektorem, dzięki czemu nauczyłem się bardzo dużo. Był pan dla mnie mentorem i wsparciem przez cały okres piastowania tej funkcji – czytamy w jego piśmie.

reklama

Pojawiła się już pierwsza chętna na zwolnione stanowisko. Wczoraj swoją kandydaturę zgłosiła Barbara Kloc obecna Sekretarz RUSS.

Wyborcza Olsztyn dotarła do informatora, który twierdzi, że: – Przewodniczący niezbyt dogadywał się z resztą. Niektórzy zarzucali mu, że zbyt mało angażował się w przygotowania do Kortowiady. Rzecznik RUSS Błażej Szumała temu zaprzecza. Potwierdza jednak, że razem z Filipkiem swoją karierę zakończy również połowa członków prezydium studenckiej rady. Powody są różne.  Co do samych Juwenaliów, to organizatorzy są zadowoleni z ich przygotowania.

reklama

luty, 2020

03LUTCały dzienCENTRUM MYŚLI JANA PAWŁA II UDOSTĘPNIA WYSTAWĘ „KAROL WOJTYŁA. NARODZINY”Centrum Myśli Jana Pawła II, Warszawa, Foksal 11Kategoria wydarzenia:Wystawy artystyczne

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

7 KOMENTARZE

  1. zachęcam do zapoznania się z regulaminem RUSS, który mówi o tym, iż jeżeli przewodniczący rezygnuje, powołane przez niego prezydium także traci wakaty.

  2. Co to za wypociny? Niby cos wiem, niby nie. Jaka lawina? Ma człowiek fantazje… Gratuluję artykułu. Dzieci w podstawówce piszą lepsze teksty. Autor chyba tam został ze swoją edukacja. Pozdrawiam Olsztyn 😉

    • Filipkowi też jak na studenta ciężko idzie z językiem polskim.
      „Powodem mojej rezygnacji są problemy zdrowotne co wiąże się z ograniczeniami czasowymi związanych z sytuacją życiową”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X