Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
wtorek, 21 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

4 lata więzienia za śmiertelne potrącenie studentki na pasach

reklama

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał na karę 4 lat więzienia Jakuba K., który na przejściu dla pieszych w Olsztynie śmiertelnie potrącił młodą kobietę. Sąd rejonowy w marcu wymierzył za to zdarzenie karę o połowę łagodniejszą – 2 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

„Sąd odwoławczy zaostrzył karę dla kierowcy za śmiertelne potrącenie pieszej na pasach” – poinformował w komunikacie przesłanym do redakcji rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Studentka Karolina P. zginęła na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Synów Pułku z Orłowicza w Olsztynie w marcu 2018 roku. Jadący mercedesem Jakub K. według ustaleń prokuratury „nie dostosował prędkości do panujących warunków oraz ominął samochód mazda, którego kierowca ustąpił pierwszeństwa pieszej Karolinie P., która weszła na przejście dla pieszych(…) i w rezultacie przednim prawym narożnikiem pojazdu uderzył pieszą”. Młoda kobieta w wyniku doznanych obrażeń zmarła na miejscu.

reklama

Przed sadem rejonowym Jakub K. przyznał się i przeprosił rodziców pokrzywdzonej. W marcu sąd rejonowy skazał go na 2 lata więzienia. „Sąd rejonowy orzekł wobec oskarżonego także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 8 lat oraz zasądził od niego na rzecz rodziców zmarłej kobiety nawiązki w kwocie po 30 tys. zł” – powiedział sędzia Dąbrowski-Żegalski.

Apelacje od tego wyroku złożyli prokurator, pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych, a także sam oskarżony i jego obrońca.

Sąd Okręgowy zdecydował w środę, że kara więzienia za spowodowanie wypadku będzie dwukrotnie wyższa – 4 lata więzienia. „W pozostałym zakresie zaskarżony wyrok został utrzymany w mocy” – dodał rzecznik sądu.

Sąd Okręgowy uznał, że kara 2 lat była „rażąco łagodna”. Sąd okręgowy zwrócił też uwagę, że już po śmiertelnym potrąceniu Karoliny P. kierowca Jakub K. popełniał kolejne drogowe przestępstwa, za co został skazany w innym procesie.

reklama

styczeń, 2020

24STY20:00KAROLINA CZARNECKASala kameralna - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. OkopowaKategoria wydarzenia:Koncerty

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X