fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

4 lata więzienia za śmiertelne potrącenie studentki na pasach

Wiadomości4 lata więzienia za śmiertelne potrącenie studentki na pasach

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał na karę 4 lat więzienia Jakuba K., który na przejściu dla pieszych w Olsztynie śmiertelnie potrącił młodą kobietę. Sąd rejonowy w marcu wymierzył za to zdarzenie karę o połowę łagodniejszą – 2 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

„Sąd odwoławczy zaostrzył karę dla kierowcy za śmiertelne potrącenie pieszej na pasach” – poinformował w komunikacie przesłanym do redakcji rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Studentka Karolina P. zginęła na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Synów Pułku z Orłowicza w Olsztynie w marcu 2018 roku. Jadący mercedesem Jakub K. według ustaleń prokuratury „nie dostosował prędkości do panujących warunków oraz ominął samochód mazda, którego kierowca ustąpił pierwszeństwa pieszej Karolinie P., która weszła na przejście dla pieszych(…) i w rezultacie przednim prawym narożnikiem pojazdu uderzył pieszą”. Młoda kobieta w wyniku doznanych obrażeń zmarła na miejscu.

Pod Olsztynem pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę

Przed sadem rejonowym Jakub K. przyznał się i przeprosił rodziców pokrzywdzonej. W marcu sąd rejonowy skazał go na 2 lata więzienia. „Sąd rejonowy orzekł wobec oskarżonego także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 8 lat oraz zasądził od niego na rzecz rodziców zmarłej kobiety nawiązki w kwocie po 30 tys. zł” – powiedział sędzia Dąbrowski-Żegalski.

Apelacje od tego wyroku złożyli prokurator, pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych, a także sam oskarżony i jego obrońca.

Sąd Okręgowy zdecydował w środę, że kara więzienia za spowodowanie wypadku będzie dwukrotnie wyższa – 4 lata więzienia. „W pozostałym zakresie zaskarżony wyrok został utrzymany w mocy” – dodał rzecznik sądu.

Sąd Okręgowy uznał, że kara 2 lat była „rażąco łagodna”. Sąd okręgowy zwrócił też uwagę, że już po śmiertelnym potrąceniu Karoliny P. kierowca Jakub K. popełniał kolejne drogowe przestępstwa, za co został skazany w innym procesie.

Włodzimierz Olewnik: jak Krzysio był uprowadzony, wymówiono mi kredyt, żeby zakład upadł
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze