fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 26 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Profesor Wojciech Maksymowicz rezygnuje!

Polecane artykuły Profesor Wojciech Maksymowicz rezygnuje!

Parę dni temu pisaliśmy o konflikcie na UWM. Rektor Ryszard Górecki wraz ze współpracownikami chcieli odwołać profesora Wojciecha Maksymowicza z funkcji prorektora ds. medycyny.

Dziś rano profesor zwołała konferencję prasową na której poinformował, że złożył rezygnację z funkcji Prorektora do spraw Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Profesor Wojciech Maksymowicz, to polski neurochirurg, profesor nauk medycznych, w latach 1997–1999 minister zdrowia i opieki społecznej. Związany ze środowiskiem medycznym UWM, współtworzył Wydział Nauk Medycznych na tej uczelni.

Zespół prof. Wojciecha Maksymowicza przeprowadził pionierskie operacje wszczepienia stymulatorów osobom w śpiączce w olsztyńskim szpitalu klinicznym. Zabiegi sfinansowała Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”, która prowadzi w Olsztynie klinikę „Budzik dla dorosłych”.

Więcej:

Konflikt na UWM. Władze uczelni odwołują profesora Maksymowicza

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

4
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x