fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Konflikt na UWM. Władze uczelni odwołują profesora Maksymowicza

Polecane artykuły Konflikt na UWM. Władze uczelni odwołują profesora Maksymowicza

Kolejna odsłona konfliktu na UWM. Jak podaje Wyborcza Olsztyn rektor Ryszard Górecki wraz ze współpracownikami odwołują profesora Wojciecha Maksymowicza z funkcji prorektora ds. medycyny. 

Decyzja miała zapaść wczoraj (03.06) na kolegium rektorskim UWM. Po podpisaniu wniosku przez Góreckiego sprawę przejmuje komisja wyborcza. Rewelacje Gazety Wyborczej potwierdza rzecznik uniwersytetu Wioletta Ustyjańczuk:- Wszczęta jest procedura odwołania prorektora. Przyczyną miał być brak zaufania władz UWM do Maksymowicza.

Profesor na chwile obecną nie chce komentować odwołania.

Sprawa jest pokłosiem konfliktu wokół Collegium Medicum wchodzącego w skład Wydziału Nauk o Zdrowiu i przekształcenie go w Szkołę Zdrowia Publicznego. Według profesora Maksymowicza były to nieuzasadnione działania.

Profesor Wojciech Maksymowicz, to polski neurochirurg, profesor nauk medycznych, w latach 1997–1999 minister zdrowia i opieki społecznej. Związany ze środowiskiem medycznym UWM, współtworzył Wydział Nauk Medycznych na tej uczelni.

Zespół prof. Wojciecha Maksymowicza przeprowadził pionierskie operacje wszczepienia stymulatorów osobom w śpiączce w olsztyńskim szpitalu klinicznym. Zabiegi sfinansowała Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”, która prowadzi w Olsztynie klinikę „Budzik dla dorosłych”.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x