fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyński szpital ze strefą dla rodziców

OlsztynOlsztyński szpital ze strefą dla rodziców

Finał 11. edycji ogólnopolskiego programu społecznego “Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” odbył się we wtorek (27.10) na Oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz na Oddziale Neurologicznym dla Dzieci w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

reklama

Program “Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolska inicjatywa firmy Budimex SA, której celem jest tworzenie odpowiednich warunków dla dzieci oraz ich rodziców podczas wspólnego przechodzenia trudów leczenia małych pacjentów – przypominają władze Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, gdzie odbył się finał 11. edycji projektu.

Dzięki realizacji programu pacjenci oraz rodzice Szpitala Dziecięcego w Olsztynie otrzymali do użytku wygodne, w pełni urządzone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas. Wyremontowane pokoje socjalne oraz świetlice na Oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Oddziale Neurologicznym dla Dzieci, kolorowe ściany i nowe zabawki mają ułatwić rodzicom i ich pociechom pobyt w szpitalu.

reklama
Fot. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.
Fot. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

Bardzo się cieszę, że udało nam się pomóc, żeby szpital był bardziej przyjaznym miejscem dla chorych dzieci i ich rodziców. Jestem pełen uznania dla zaangażowania pracowników naszej firmy, którzy w ramach wolontariatu włączyli się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń szpitala – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej firmy Budimex SA.

Z powstania kolejnych przyjaznych opiekunom pacjentów miejsc w szpitalu cieszy się także dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie: – Większości pacjentów przebywających w naszym szpitalu towarzyszą rodzice, dlatego niezmiernie ważne jest, by mogli spędzać czas z dziećmi w przyjaznych warunkach, a także by mieli możliwość odpoczynku czy wypicia herbaty w przygotowanych do tego pomieszczeniach. Jesteśmy ogromnie wdzięczni firmie Budimex za przygotowanie bardzo ładnych, kolorowych “Stref Rodzica” na oddziale onkologiczno-hematologicznym i na oddziale neurologicznym. Z pewnością poprawią one komfort pobytu w naszym szpitalu pacjentów i ich rodziców. 

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia