fbpx
-5 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Jerzy Szmit: 27 mln złotych dofinansowania na remonty mostów i dróg w naszym regionie

reklama

Osiem samorządów w tym wojewódzki, powiatowe i gminne z Warmii i Mazur dostały dofinansowanie na przebudowę i remonty mostów na lokalnych drogach. Wartość inwestycji to 27 mln złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa wynosi 13,5 mln zł.

Szef PiS w okręgu olsztyńskim, były wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit poinformował w czwartek podczas konferencji w Olsztynie, że w środę w resorcie nastąpił podział rezerwy subwencji ogólnej tak zwanej „mostowej”.

„Chodzi o pieniądze z budżetu państwa przeznaczone na remonty i przebudowę mostów na drogach lokalnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich”- wyjaśnił.

reklama

Dodał, że obecnie z dofinansowania skorzystają zarząd województwa warmińsko-mazurskiego, który administruje drogami wojewódzkimi, 6 powiatów oraz miasto Olsztyn.

Planowane są: rozbiórka starego i budowa nowego mostu nad kanałem leleckim w miejscowości Lelek na drodze wojewódzkiej 642 (dofinansowanie 2,5 mln zł), w powiecie braniewskim przebudowa mostu na drodze Chruściel-Czosnowo (dofinansowanie 935 tys. zł) , w powiecie ełckim przebudowa mostów w Sypitkach (dofinansowanie 2 mln zł), w powiecie iławskim remont mostu na rzeką Dabrowa w miejscowości Śliwa (547 tys. zł.), w powiecie mrągowskim przebudowa mostu nad rzeką Dajna w Mrągowie (746 tys zł), w powiecie kętrzyńskim przebudowa mostu w Reszlu nad rzeką Sajna (dofinansowanie 253 tys. zł), w powiecie piskim przebudowa mostów na odcinku Ruciane Nida-Wiartel oraz w miejscowości Jeże (dofinansowanie (2 mln zł) a w Olsztynie planowany jest remont ulicy Leonharda (dofinansowanie 4,3 mln zł).

Czytaj też:  Zdumiewające wpisy prezydenta Grzymowicza na Twitterze: „No walnął w drzewo. I co?"

Szmit podkreślił, że są to inwestycje, które służą przede wszystkim mieszkańcom.

„Zdajemy sobie sprawę, że prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wypowiada się skandalicznie o rządzie PiS, jest to niedopuszczalne. Natomiast my się nie obrażamy na mieszkańców i na miasto. Decyzje o podziale środków są podejmowane obiektywnie i bez uprzedzeń, dlatego też miasto Olsztyn otrzymało kolejne wsparcie”- dodał.

Przypominał, że w ubiegłym tygodniu oddano do użytku węzeł Pieczewo na obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51. Tym samym Olsztyn zyskał jeszcze jedno połączenie z obwodnicą miasta. Koszt tej inwestycji to 97,2 mln zł.

Prezydent Grzymowicz powiedział PAP, że gmina co roku, począwszy od 2015, występowała z wnioskami o dofinansowanie modernizacji ulicy Leonharda, która jest w ciągu drogi krajowej 51 i co roku otrzymywała dofinansowanie. Ulica jest mocno zniszczona przez ruch tranzytowy. Podkreślił, że inwestycja otrzymała dofinansowanie, ponieważ projekt został dobrze przygotowany. Jak wskazał, po wybudowaniu obwodnicy, ulica stanie się drogą gminną.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama