fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Błękitne Koperty pomogą niepełnosprawnym w znalezieniu pracy

OlsztynBłękitne Koperty pomogą niepełnosprawnym w znalezieniu pracy

Wielką imprezą w olsztyńskim planetarium Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce podsumowało w sobotę (24. 10) kampanię Błękitne Koperty. Sponsorzy zadbali o mnóstwo atrakcji, organizatorzy o miłą atmosferę. Celem akcji jest zbiórka funduszy na budowę Warmińskiej Kuźni Pracy Modrak, domu opieki dla dorosłych niepełnosprawnych.

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”85″ gal_title=”niebieska koperta planetarium”]

– Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, za chęć pomocy i zrozumienie ludzi niepełnosprawnych – mówiła Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE i przewodnicząca Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce. – W Warmińskiej Kuźni Pracy Modrak absolwenci ZPE będą mogli pracować i mieszkać, wykorzystując swój potencjał i umiejętności zdobyte przez lata nauki. Żeby jednak miejsce mogło powstać, musimy zebrać fundusze na budowę.

reklama

Od dwóch tygodni mieszkańcy Olsztyna dostawali do skrzynek pocztowych listy w niebieskich kopertach. Z lektury mogli poznać historię Michała i Adama, dwóch dorosłych podopiecznych ZPE. I dowiedzieć się, że po ukończeniu szkoły prawdopodobnie będą skazani na cztery ściany domów rodziców, bo rynek pracy dla ludzi z autyzmem w Polsce w zasadzie nie istnieje. Jedyną szansa dla nich – i wielu innych niepełnosprawnych dorosłych z OIsztyna i okolic – jest specjalny ośrodek, gdzie będą mogli pracować a nawet mieszkać, gdy rodziców zabraknie lub zabraknie im sił. Taki projekt ma Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce, ale musi zebrać pieniądze na budowę. Środkiem jest właśnie kampania społeczna w kolorze błękitu, zainaugurowana przez wysyłkę błękitnych kopert.

Akcję, a właściwie pierwszy jej etap, podsumowała sobotnia impreza w planetarium. Już na samym początku goście mogli poznać Michała i Adama oraz ich szkolnych kolegów. Imprezę otworzyła Wanda Agnieszka Jabłońska.
Każdy, kto przyszedł, mógł liczyć na wiele atrakcji zorganizowanych przez partnerów akcji. Pyszny catering przygotowała restauracja Gardenia. O doznania estetyczne zadbała Szkoła Tańca i Wdzięku Przemienieccy, prezentując efektowny pokaz tańca. Panie oblegały stoiska Szkół Policealnych i Liceów dla Dorosłych Cosinus, Doradcy Kosmetycznego Mary Kay i Instytutu Zdrowia i Urody Yasumi. Korzystały tu z porad makijażysty, robiły manicure, a bardziej odważne decydowały się na masaże ciała. Dzieci bawiły się doskonale przy animacjach i grach prowadzonych przez Warmiolandię. Grupa artystyczna Rokosz zorganizowała dla nich kreatywne warsztaty plastyczne i składanie niebieskiego domku symbolizującego Modraka. Lider School zorganizował fotobudkę, czyli szybkie sesje zdjęciowe i specjalne zniżki na kursy językowe. Partnerami akcji byli też Mak – Dom Development oraz Escape Room.

reklama

– Wszystkie atrakcje były bezpłatne, prosiliśmy jedynie o zrewanżowanie się symbolicznymi wpłatami na budowę Modraka. Udało się zebrać około tysiąca złotych, ale najważniejsze, że impreza się udała i podobała gościom– mówi Edyta Kupryjaniuk, fundraiser Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce, organizatorka kampanii. – W przyszłości będziemy z pewnością kontynuować naszą akcję.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji