fbpx
20 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Były prezes spółdzielni z Olsztyna uniewinniony

reklama
Wyślij przez
0

Zdecydował o tym Sąd Okręgowy w Elblągu, do którego w końcu trafiła sprawa Zenona Procyk, niegdyś szefującego olsztyńskiej spółdzielni „Pojezierze”. 

20 zarzutów – tyle znalazło się w pierwotnym akcie oskarżenia przeciwko Zenonowi Procyk. Dokument wpłynął do sądu rok po aresztowaniu w 2005 roku prezesa SM „Pojezierze”, któremu starano się udowodnić działanie na szkodę spółdzielni. Jednak po pięcioletnim procesie uznano ważność jedynie dwóch przedstawionych w sprawie zarzutów. Od nich za to uniewinnił Zenona Procyk sąd wyższej instancji, który zdecydował w tym samym czasie o ponownym rozpatrzeniu trzech innych zarzutów w sprawie.

Kwestie, które ponownie znalazły się pod lupą wymiaru sprawiedliwości, dotyczyły sprzedaży mieszkań przy nowym wówczas budynku przy ul. Dworcowej po zbyt niskiej cenie, co miało spowodować znaczne starty spółdzielni, a także nakłaniania do składania fałszywych zeznań (związanych z nieścisłościami protokołów z posiedzeń zarządu spółdzielni) i wyłudzenia mieszkania.

reklama

Sąd Okręgowy w Elblągu w dwóch wątkach sprawy nie dopatrzył się winy byłego prezesa „Pojezierza”, a zarzut dotyczący nakłaniania do składania fałszywych zeznań uległ przedawnieniu – informuje Radio Olsztyn. Zenon Procyk wciąż jest jednak jednym z oskarżonych w sprawie dotyczącej fałszowania wpisów w książeczkach mieszkaniowych, który toczy się przed sądem w Olsztynie.

Wyrok uniewinniający wydany przez elbląski sąd nie jest prawomocny.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze