fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 12 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Były prezes spółdzielni z Olsztyna uniewinniony

Zdecydował o tym Sąd Okręgowy w Elblągu, do którego w końcu trafiła sprawa Zenona Procyk, niegdyś szefującego olsztyńskiej spółdzielni „Pojezierze”. 

20 zarzutów – tyle znalazło się w pierwotnym akcie oskarżenia przeciwko Zenonowi Procyk. Dokument wpłynął do sądu rok po aresztowaniu w 2005 roku prezesa SM „Pojezierze”, któremu starano się udowodnić działanie na szkodę spółdzielni. Jednak po pięcioletnim procesie uznano ważność jedynie dwóch przedstawionych w sprawie zarzutów. Od nich za to uniewinnił Zenona Procyk sąd wyższej instancji, który zdecydował w tym samym czasie o ponownym rozpatrzeniu trzech innych zarzutów w sprawie.

Kwestie, które ponownie znalazły się pod lupą wymiaru sprawiedliwości, dotyczyły sprzedaży mieszkań przy nowym wówczas budynku przy ul. Dworcowej po zbyt niskiej cenie, co miało spowodować znaczne starty spółdzielni, a także nakłaniania do składania fałszywych zeznań (związanych z nieścisłościami protokołów z posiedzeń zarządu spółdzielni) i wyłudzenia mieszkania.

Sąd Okręgowy w Elblągu w dwóch wątkach sprawy nie dopatrzył się winy byłego prezesa „Pojezierza”, a zarzut dotyczący nakłaniania do składania fałszywych zeznań uległ przedawnieniu – informuje Radio Olsztyn. Zenon Procyk wciąż jest jednak jednym z oskarżonych w sprawie dotyczącej fałszowania wpisów w książeczkach mieszkaniowych, który toczy się przed sądem w Olsztynie.

Wyrok uniewinniający wydany przez elbląski sąd nie jest prawomocny.

7 KOMENTARZE

 1. Zaniżone ceny w budynku Dworcowa 48 A to pikuś wobec ogromnej ilości rozdanych mieszkań prawie w prezencie dla służalczych członków RN, spolegliwych pracowników spółdzielni za usługi wykonywane wbrew prawu, dla ich rodzin i znajomych.

 2. Ten typ jest wielkim oszustem. Gdyby w Polsce a szczególnie w Olsztynie i Elblągu prokuratura i sądy działały zgodnie z prawem, to dawno powinien siedzieć w więzieniu.
  Jestem osobą której ukradł mieszkanie, pomagali mu w tym olsztyńscy prawnicy.
  Prokuratura twierdzi ” brak znamion czynu zabronionego”. Sąd podtrzymuje stanowisko prokuratury.
  Manipulują dowodami, manipulują zeznaniami i protokołami zeznań.
  To jest kpina i drwina z obywateli i członków spółdzielni.
  Zarządy spółdzielni to są oszuści o czym wiedzą prokuratorzy i sądy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...